Par karošanu Krievijas pusē aizdomās turētais no NBS atvaļināts ar disciplinārsodu

Par karošanu Krievijas pusē aizdomās turētais Latvijas pilsonis pirms vairākiem gadiem dienējis Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) un atvaļināts ar disciplinārsodu.

Jau tika ziņots, ka šī gada sākumā Latvijas Valsts drošības dienests (VDD) sācis kriminālprocesu pret Latvijas pilsoni saistībā ar aizdomām par prettiesisku piedalīšanos Krievijas uzsāktajā karā pret Ukrainu. VDD internetā konstatēja vairākus videomateriālus, kuros persona militārā apģērbā ar Krievijas bruņotajiem spēkiem raksturīgu simboliku pauž atbalstu Krievijai un naidīgu attieksmi pret Ukrainas aizstāvjiem, tajā skaitā latviešiem.

Tagad minētais vīrietis sniedzis interviju kādam no Krievijas propagandas medijiem. Intervijā par Iļjasu nosauktais vīrietis apgalvojis, ka dienējis Speciālo uzdevumu vienībā, pēc tam

noslēdzis līgumu ar Sužu Izlūkdesanta bataljonu, kuru savulaik komandējis Saeimas deputāts un kara Ukrainā militārais komentētājs Igors Rajevs (AS).

Tāpat viņš apgalvojis, ka saņēmis apbalvojumu par dienestu bijušajā Dienvidslāvijā un Irākā divtūkstošo gadu sākumā.

Vīrietis propagandas medijam Rajevu nosaucis par cilvēku, kurš nodevis sevi, savu ģimeni un dzimtu. Tāpat vīrietis apgalvojis, ka viņam esot pretīgi skatīties uz Rajevu par to, ko viņš tagad dara un runā».

Rajevs teica, ka šādu cilvēku no dienesta laikiem neatceras, taču jebkurā gadījumā šim cilvēkam būtu kritiski jāpaskatās uz sevi un jāatbild uz jautājumu, kam viņš kalpo. «Ja to sapratīs, tad varbūt prāts nāks atpakaļ mājās. Man nav nekādu emociju. Pat ja viņš dienēja, tad noteikti ar neko labu vai sliktu nav izcēlies,» piebilda politiķis.

NBS komandiera preses virsniece Sandra Brāle apliecināja, ka persona ir dienējusi un atvaļināta no dienesta jau pirms 15 gadiem. Atvaļināšanas iemesls – disciplinārsods par patvaļīgu prombūtni.

Jau ziņots, ka vienā no video sevi par Doneckas tautas republikas pilsoni dēvējošais vīrietis krievu un latviešu valodā aicina Latvijas aizsardzības ministru nesūtīt karavīrus uz Donbasu. Video redzams, ka viņš bruņojies ar šaujamieroci, savukārt uz formastērpa redzami burti “Z”, ko izmanto kā atšķirības zīmi Ukrainā karojošais Krievijas karaspēks. Tāpat uz formastērpa piedurknes redzama Krievijas Federācijā ietilpstošās Čečenijas karodziņa uzšuve.

2015.gada 19.februārī stājās spēkā izmaiņas Krimināllikumā, kas aizliedz prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā ārvalstīs.

Minētais kriminālprocess ir pirmā VDD pēc minētā Krimināllikuma panta ierosinātā lieta kopš Krievijas plaša mēroga iebrukuma Ukrainā pagājušā gada 24.februārī. Vienlaikus VDD iepriekšējos gados bija sācis un nodevis kriminālvajāšanai kriminālprocesus pret Latvijas valstspiederīgajiem par karošanu Krievijas atbalstīto kaujinieku pusē Austrumukrainā. Atsevišķus apsūdzētos izdevās aizturēt Latvijā un notiesāt, bet pārējie izsludināti starptautiskajā meklēšanā.

Lasiet arī: Sākts kriminālprocess pret Latvijas pilsoni par dalību Krievijas agresijā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas