Par LĀB prezidenti pārvēlēta ģimenes ārste Ilze Aizsilniece

Par Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidenti atkārtoti uz četriem gadiem ir ievēlēta ģimenes ārste Ilze Aizsilniece, bet par viceprezidentiem – infektoloģe un hepatoloģe Angelika Krūmiņa un nefrologs Māris Pļaviņš.

LĀB biedru kopsapulcē piedalījās 430 biedri, savukārt prezidenta vēlēšanās tika nodoti 417 biļeteni, no kuriem 26 bija nederīgi. Par Ilzi Aizslinieci nobalsoja 245 biedri, bet par otru prezidenta kandidātu – Pēteri Apini – nobalsoja 146 biedri.

Tāpat LĀB pilnsapulcē tika ievēlēta arī biedrības valde, kā arī profesionālās struktūrvienības un Revīzijas komisija. Kopumā LĀB valdē darbojas 15 cilvēki, tai skaitā – prezidents un divi viceprezidenti. Valdes sastāvs veidojas no septiņiem tieši ievēlētiem valdes locekļiem, prezidenta, diviem viceprezidentiem un pieciem nominētiem valdes locekļiem – Latvijas Jauno ārstu asociācijas nominēta pārstāvja un katras LĀB profesionālās struktūrvienības priekšsēdētāja.

Biedru pilnsapulcē tieši ievēlēti tika sekojoši septiņi valdes locekļi – ķirurgs prof. Viesturs Boka – 262 balsis, endokrinologs un internists prof. Valdis Pīrāgs – 249 balsis, psihiatrs prof. Māris Taube – 244 balsis, anesteziologs, reanimatologs, algologs asoc. prof. Eva Strīķe – 229 balsis, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Anda Nulle – 224 balsis, traumatologs un ortopēds Sandris Petronis – 219 balsis, radiologs asoc. prof. Ardis Platkājis – 215 balsis. Kopumā par valdi balsoja 331 biedrs.

LĀB pašlaik ir 40 juridiskie un vairāk nekā 3336 individuālie biedri.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas