Par šaušanu no automašīnas uz briežiem aizturētajam vīrietim bijusi ieroču glabāšanas atļauja

Vīrietim, kurš nedēļas nogalē Saldus novadā no automašīnas šāvis pa skrienošiem briežiem, bijusi ieroču glabāšanas atļauja, informē Valsts policija (VP).

Svētdien, 10.decembrī, sociālajos tīklos izplatīts aculiecinieku videomateriāls, kur kāda persona Saldus novadā, Jaunlutriņu pagastā uz autoceļa Ventspils – Kuldīga – Saldus no braucošas automašīnas šauj uz meža dzīvniekiem, vēsta VP.

Policija izmeklēšanā noskaidroja iesaistītās personas un vakar par nelikumīgām medībām aizturēja vīrieti un izņēma ieročus. Vīrietim ir ieroču glabāšanas atļauja.

Par pārējo notikumā iesaistīto personu turpmāko statusu lems izmeklēšanas gaitā.

Policijā par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās.

Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Policija turpina izmeklēšanu kriminālprocesā un tiek veiktas procesuālās darbības notikušā pilnīgai apstākļu noskaidrošanai.

Notikušais pievērsis Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča uzmanību, kurš tviterī norādījis, ka šāda mežonība ir pelnījusi visbargāko likumā paredzēto sodu. Arī zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS) norādījis, ka notikušajam uzmanību pievērsis Valsts meža dienests.

Arī Valsts meža dienests informē, ka šobrīd notiek darbs, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus, saistībā ar sestdien, 9.decembrī konstatētajām nelikumīgajām medībām Saldus novadā.

Valsts meža dienests savas kompetences ietvaros sniedz atbalstu Valsts policijai nelikumīgo medību izmeklēšanā. Šobrīd dienests izskata medību tiesību lietotāja, kura medību iecirknī notika nelikumīgās medības, darbības un vērtē to atbilstību Medību likuma un Medību noteikumu prasībām. Atbilstoši tām vainīgajām personām tiks piemērota tiesiskā atbildība, informē Valsts meža dienests.

Valsts meža dienests pateicas video materiāla autoram, kas drosmīgi un operatīvi nofilmēja pārkāpumu, jo tas būtiski atvieglo nelikumīgo medību un ar to saistīto medību šaujamieroča lietošanas drošības noteikumu prasību pārkāpuma izmeklēšanu. Tāpat dienests aicina iedzīvotājus un medniekus ziņot par personu darbībām, kas neatbilst medības reglamentējošo normatīvo aktu prasībā. Par konstatētiem medību pārkāpumiem, nekavējoties jāinformē Valsts meža dienesta medību inspektori.

Lasiet arī: Kur tie atradīsies? Latvijā plānots ierīkot vēl 17 vidējā braukšanas ātruma kontroles posmus

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas