Partija Stabilitātei turpmāk aizliegts izmantot Siguldas preču zīmi S!

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā ir apstiprinājusi 11.aprīlī noslēgto izlīgumu strīdā starp Siguldas novada pašvaldību un politisko partiju Stabilitātei, kas paredz, ka politiskais spēks savas darbības laikā pārtrauks izmantot Siguldas lietoto preču zīmi S!, norāda tiesā.

Izlīgums paredz, ka partija pilnībā pārtrauks izplatīt un lietot informatīvos materiālus, kuros redzams S!, kā arī pilnībā pārtrauks lietot šo preču zīmi reklāmās, partijas biroja darbā, uz suvenīriem un aksesuāriem, tostarp gan drukātajos, gan elektroniskajos medijos.

Tāpat partija piekritusi neizmantot S! kā politiskās partijas nosaukuma saīsinājumu vai apzīmējumu.

Iepriekš pērnā gada 17.oktobrī tiesa apmierināja Siguldas novada pašvaldības lūgumu noteikt pagaidu aizsardzības līdzekli preču zīmei S!, kura ikdienā tiek izmantota gan atsevišķi, gan sauklī S!gulda aizrauj.

Kā vēstīts, politiskā partija Stabilitātei savas vizuālās identitātes atspoguļošanai izvēlējās izmantot S!, kas ir Siguldas novada reģistrēta preču zīme un simbolika.

Siguldas novada pašvaldības Patentu valdē reģistrēto preču zīmi pašvaldība lieto jau vairāk nekā 12 gadus, un tas zināms daudziem Latvijas iedzīvotājiem, kā arī tūristiem, tāpēc Siguldas novada pašvaldība iestājās par tiesībām būt vienīgajam šīs preču zīmes lietotājam Latvijā, lai neradītu maldinošas asociācijas ar pašvaldības vērtībām.

Pašvaldība zīmes grafisko elementu S! izmanto ne vien kā atpazīstamības simbolu, bet arī iedzīvotāju un vietējo uzņēmēju atbalsta programmās. Tāpat šī preču zīme ir daļa no Siguldas novada simbolikas, kas apstiprināta arī pašvaldības saistošajos noteikumos.

Pēc 2022.gada priekšvēlēšanu kampaņas sākuma, kurā partija Stabilitātei izmantoja S! simboliku, Siguldas novada pašvaldība vērsās vairākās instancēs – Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojā (KNAB), Valsts policijā, Konkurences padomē un Patentu valdē -, kā arī iesniedza prasības pieteikumu tiesā, lai panāktu pašvaldības preču zīmes lietojuma aizliegumu.

Lasiet arī: Latvijas uzņēmums, iespējams, apejot sankcijas, pārdevis Krievijai lidmašīnu

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas