Pašvaldība plāno piešķirt Positivus finansējumu 200 000 eiro apmērā

Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 6.jūlijā vienojās, par pašvaldības atbalstu festivāla norisei Rīgā. Gala lēmumu par finansējuma piešķiršanu pieņems RD sēdē, informē pašvaldībā. 

Lēmums pieņemts, lai sekmētu iedzīvotāju iesaisti kultūras pasākumos un palielinātu pasākumu pieejamību rīdziniekiem un pilsētas viesiem. 

Plānots, ka festivāla Positivus atbalstam tiks piešķirts pašvaldības līdzfinansējums 200 000 eiro apmērā

no 2023.gada budžeta programmas Rīgas pilsētas konkurētspējas un ekonomisko izaugsmi sekmējoši pasākumi. Līdzfinansējums sastādīs 14% no festivāla kopējām izmaksām un tas tiks novirzīts atlīdzībās māksliniekiem.

“Rīga ir notikumu pilsēta. Rīga pulcē, priecē un aicina gan rīdziniekus, gan pilsētas viesus brīvo laiku kvalitatīvi pavadīt arī pilsētā. Urbānie mūzikas festivāli ir ieguldījums dzīvespriecīgākā, kultūrvērtībām bagātākā, investīcijām un tūristiem pievilcīgākā pilsētā.

Veidosim Rīgu, kurā rīdzinieki ne tikai mācās un strādā, bet arī atpūšas un bauda brīvo laiku,” saka komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina.

Finansējuma piešķiršana starptautiska mūzikas festivāla organizēšanai Rīgas pašvaldības teritorijā ne tikai sekmē iedzīvotāju iesaistīšanos kultūras pasākumos, bet arī piesaista tūristus no ārzemēm un pozitīvi ietekmē ekonomikas attīstību.

Organizatori šogad plāno paplašināt festivāla teritoriju, kā arī izveidot vairākas aktivitāšu zonas.

Tāpat tiks turpināti ilgstpējas risinājumi – mobilitātes punkti, dzeramā ūdens nodrošināšana, atkritumu savākšana u.c.

Festivāls galvaspilsētā norisināsies nākošajā nedēļā no 14. līdz 15.jūlijam.

Paralēli festivālam, tā apmeklētājiem, kā arī citiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, tiks nodrošinātas plašas kultūras un izklaides iespējas Rīgas prieka un drosmes vasaras kultūras pasākumos.

Lasiet arī: Foto| Dziesmu un deju svētku koncertu tiešraides varēs vērot astoņās Rīgas apkaimēs

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas