Pēc divu gadu pārtraukuma Vecrīgā atvērsies Ziemassvētku tirdziņš

Pēc divu gadu pārtraukuma Pirmajā adventē – svētdien, 27.novembrī – Doma laukumā oficiāli sāksies tradicionālais Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš, svinot arī savu 20.jubilejas sezonu.

Ziemassvētkus tirdziņš darbosies līdz 2023.gada 1.janvārim, un Doma laukumā varēs iegādāties dāvanas, izjust Ziemassvētku atmosfēru, baudīt gan plašu kultūras programmu, gan gardus ēdienus un dzērienus. Tāpat darbosies vairāk nekā 80 tirgotāju, amatnieku, mājražotāju un rokdarbnieku.

Testa režīmā tirdziņš būs atvērts jau no sestdienas, 26.novembra, pulksten 10.00.

Līdztekus tradicionālajiem svētku ēdieniem un dzērieniem – piparkūkām, grauzdētām mandelēm, pelēkajiem zirņiem, štovētiem kāpostiem un karstvīnam – būs baudāmi arī plovs, borščs, beļģu vafeles, pildītas pankūkas, Latvijā ražoti vīni un citas gardas lietas. Doma laukuma sarkanajā namiņā varēs atpūsties siltumā pie kamīna un baudīt karstos dzērienus.

Tirdziņā līdzīgi kā aizvadītos gadus īpaši gaidīs ģimenes ar bērniem, jo tur būs sastopams Ziemassvētku vecītis un rūķi. Tāpat varēs izvizināties karuselī, nosūtīt vēstuli Ziemassvētku vecītim, ja pašam viņu neizdosies satikt, brīvdienās iemēģināt roku piparkūku cepšanā un rokas stiepiena attālumā apskatīt dzīvas aitiņas.

Piektdienu vakaros tirdziņā uzstāsies Latvijā pazīstami dīdžeji – Artis Volfs, Linda Samsonova, Kārlis Ķilkuts, Artūrs Krūzkops, Jāns. Savukārt jaungada naktī Doma laukumā publiku izklaidēs Toms Grēviņš. Sestdienās un svētdienās uz skatuves uzstāsies dažādi vokālie ansambļi, kori un grupas – Hāgenskalna Muzikanti, folkloras kopa Luča, Jacob Noiman band, etno kompānija Zeidi, grupa The Bad Habbits, kā arī vokālie ansambļi un kori no Liepājas, Aizkraukles, Ādažiem, citām pilsētām un novadiem. Jautrās dejās aicinās Rīgas Danču klubs, savukārt Lielkrūzes rūķi parūpēsies par radošām un interesantām rūķu darbnīcām.

Svētdien, 11.decembrī, pulksten 10.30 interesenti un entuziasti ir aicināti piedalīties kopīgā Ziemassvētku vecīšu skrējienā un gājienā Santa’s Fun Run and Walk.

Pasākums sāksies un noslēgsies Doma laukumā, taču skrējiena maršruts vedīs pa vairākām lielākām un mazākām Vecrīgas ielām.

Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 31.decembrī pulksten 20.00 vakaru ieskandinās Ivo Grīsniņš-Grīslis ar grupu. Pēc tam no pulksten 22.00 vakaru ar kopīgām dejām līdz pat diviem naktī aicinās pavadīt Toms Grēviņš.

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa darba laiks: pirmdienās – ceturtdienās no pulksten 11.00 līdz 21.00; piektdienās un sestdienās no pulksten 10.00 līdz 22.00; svētdienās no pulksten 10.00 līdz 20.00.

Ziemassvētku vecīša namiņš būs atvērts: ceturtdienās un piektdienās no pulksten 16.00 līdz 21.00; sestdienās no pulksten 12.00 līdz 20.00; svētdienās no pulksten 12.00 līdz 18.00.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas