Pēc divu mēnešu samazinājuma atkal aug kovidinficēto skaits

Aizvadītajā nedēļā – no 21.novembra līdz 27.novembrim – Covid-19 skarto cilvēku skaits ir palielinājies par 35,1%, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs. 

Tie ir 3 124 gadījumi vidēji nedēļā jeb 446 gadījumi dienā, un kāpums tiek piedzīvots pēc divu mēnešu Covid-19 gadījumu pakāpeniska samazinājuma. Par 17,7% pieauga arī veikto testu skaits. Vērtējot datus par iepriekšējo nedēļu stacionāros, ir pieaudzis par 4,6% kopējais Covid-19 pacientu skaits, stacionāros atrodas divi pacienti ar smagu Covid-19 slimības gaitu.

Jaunatklāto gadījumu skaita pieaugums iepriekšējā nedēļā bija 0–9 gadu un 30–49 gadu vecuma grupās. Augstāka, nekā vidēji Latvijā, saslimstība bija vērojama Kurzemē, Latgalē, Rīgā. Arī Eiropas Savienībā kopumā novērojama lēna saslimstības pieauguma tendence.

Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zem ES vidējā radītāja.

Tāpat, kopš šajā sezonā uzsāktā gripas monitoringa, Latvijā līdz šim laboratoriski apstiprināti 13 gripas gadījumi, bet ģimenes ārstu prakses ziņojušas par 52 klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem. Gripas reģionāla un plaša izplatība jau konstatēta vairākās Eiropas valstīs – Albānijā, Somijā, Vācijā, Moldovas Republikā, Krievijas Federācijā, Apvienotajā Karalistē (Skotijā), Ukrainā, Francijā – un Kazahstānā.

Speciālisti aicina seniorus un cilvēkus ar hroniskām slimībām neatlikt vakcināciju pret sezonālo gripu un Covid-19. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā manavakcina.lv. Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

Lasiet arī: Ķīnā rekordaugsts Covid-19 gadījumu skaits, notiek plaši protesti

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas