Pēc eiro ieviešanas Horvātijā vērojams cenu kāpums

Vien dažas dienas pēc eiro ieviešanas Horvātijā novērojams patēriņa cenu kāpums, kas saniknojis iedzīvotājus, patērētāju aizsardzības organizācijas un valdību.

Horvātija 1.janvārī kļuva par divdesmito eirozonas dalībvalsti. Ceturtajā dienā kopš eiro laišanas apgrozībā valstī ir plaša neapmierinātība ar jaunāko cenu kāpumu, kas šoreiz saistīts ar pāreju uz eiro.

Valdība to nodēvējusi par ļaunprātību un negodīgu peļņas gūšanu.

Daudzi valsts iedzīvotāji ziņoja, ka mazumtirgotāji un pakalpojumu sniedzēji palielinājuši cenas, neskatoties uz iepriekš izteiktajiem valdības un centrālās bankas solījumiem, ka pēc eiro ieviešanas cenas netiks «noapaļotas» uz augšu.

Horvātijas ekonomikas ministrs Davors Filipovičs aicināja uz steidzamu tikšanos lielāko mazumtirdzniecības tīklu pārstāvjus, lai pārrunātu cenu pieaugumu. Pēc neilgās tikšanās Filipovičs žurnālistiem sacīja, ka «mazumtirdzniecības tīkli cenas palielinājuši katru mēnesi, un tagad pēc eiro ieviešanas tie atkal tās kāpina un cenšas apmānīt iedzīvotājus. Taču tas netiks pieļauts.»

Vēlāk viņš ierakstīja tviterī, ka tiek apsvērtas visas iespējas, sākot no mazumtirgotāju iekļaušanas «melnajā sarakstā» un beidzot ar cenu iesaldēšanu virknei produktu.

Lasiet arī: Horvātija pievienojas eirozonai un Šengenas zonai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas