Pēc slepkavības Jēkabpilī kādam ir jāatkāpjas, piedāvā Ašeradens

Saistībā ar sievietes slepkavību Jēkabpilī kādam būtu jāuzņemas atbildība un jāatkāpjas no amata, ceturtdien, 27.aprīlī, intervijā Latvijas Radio pauda [partijas Vienotība līderis un] finanšu ministrs  Arvils Ašeradens (JV).

Jautāts, vai kādam būtu jāuzņemas atbildība un jāatkāpjas no amata saistībā ar notikušo sievietes slepkavību Jēkabpilī, ministrs norādīja, ka nav eksperts šajā jomā, bet, viņaprāt, atbildība kādam būtu jāuzņemas.

“Valsts pārstāvji bieži vien turas pie dažāda veida papīriem – te mums ir tāda un tāda rīcība. Ar to es saskaros arī ikdienā. Bieži redzu, ka mēs pazaudējam to jēgu (…), kādēļ mēs esam aicināti darīt savu darbu,” sacīja Ašeradens, piebilstot, ka šajā gadījumā bija cilvēki, kuriem bija jānodrošina sievietes drošība.

Tāpat ministrs pauda viedokli, ka šādu gadījumu varēja novērst.

Jau vēstīts, ka 16.aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nodurta 1983.gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Leons Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks ir uzdevis sākt dienesta pārbaudi, lai “pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli”. Ruks uz šo gadījumu aicināja skatīties plašāk, proti, būtu nepieciešams veikt grozījumus likumos, kas paredzētu bargāku atbildību par gadījumiem, kad persona nepilda jau tiesas noteiktos pienākumus.

Lasiet arī: Valsts prezidents uzskata, ka vaina par slepkavību Jēkabpilī jauzņemas valstij

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas