Valsts prezidents uzskata, ka vaina par slepkavību Jēkabpilī jāuzņemas valstij

Visa vaina par sievietes slepkavību Jēkabpilī ir valsts pusē, šodien raidījumā Spried ar Delfi sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts pirmā persona maija sākumā plāno tikties ar Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku un ģenerālprokuroru Juri Stukānu, lai noskaidrotu, kurš ir atbildīgs par sievietes slepkavību Jēkabpilī.

Levits norādīja, ka nogalinātā sieviete izdarīja visu, lai panāktu aizsardzību, kas netika nodrošināta. Valsts prezidenta ieskatā, visa vaina ir valsts pusē, tomēr ir jāskatās, kas tieši ir atbildīgs – policija, prokuratūra vai tiesa.

Viņš arī akcentēja, ka tikšanās laikā plānots pārrunāt šo gadījumu un to, kā līdzīgus negadījumus varētu novērst nākotnē.

Valsts prezidents neizslēdza, ka nepieciešami precizējumi likumos, gan uzsverot, ka “saprātīgs jurists ar pašreizējo likumdošanu būtu pieņēmis pareizos lēmumus”. Levits norādīja, ka juristam nav jānorāda ar pirkstu, bet, ja tādi cilvēki tomēr ir, izmaiņas vajadzīgas likumdošanā.

Iepriekš jau vēstīts, ka 16.aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nodurta 1983.gadā dzimsi sieviete.

Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Leons Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika.

Valsts policijas priekšnieks ir uzdevis sākt dienesta pārbaudi, lai “pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli”. Ruks uz šo gadījumu aicināja skatīties plašāk, proti, būtu nepieciešams veikt grozījumus likumos, kas paredzētu bargāku atbildību par gadījumiem, kad persona nepilda jau tiesas noteiktos pienākumus.

Lasiet arī: Piketā pie MK prasīs rīcību saistībā ar sievietes slepkavību Jēkabpilī

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas