Pēc Znotiņa konfliktēšanas kāpņutelpā policijā sākta pārbaude par iespējamo nacionālā naida izraisīšanu

Valsts policijā sākta pārbaude par iespējamo nacionālā naida izraisīšanu saistībā ar konfliktu, kurā iesaistīts bijušais Saeimas deputāts, nu jau bijušais partijas Konservatīvie biedrs Reinis Znotiņš.

Patlaban policijā jau saņemti vairāki iesniegumi saistībā ar šo notikumu, gan par 30.jūlijā konkrētajā adresē norisinājušos konfliktu starp iedzīvotājiem, gan par iespējamo nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Iepriekš jau ziņots, ka par izsaukumu uz konfliktu policijā ir sākts administratīvā pārkāpuma process par sīko huligānismu, kurā aizvien turpinās notikušā izvērtēšana un lēmums vēl nav pieņemts.

Savukārt par iespējamo nacionālā un etniskā naida izraisīšanu policijā sākta resoriskā pārbaude, kuras laikā likumsargi vērtēs gan iedzīvotāju iesniegtos materiālus, gan policijas rīcībā esošo informāciju, lai pārliecinātos, vai nodarījumā ir vai nav saskatāmas noziedzīgā nodarījuma pazīmes atbilstoši Krimināllikumam, norādīja policijā.

Znotiņš svētdien sociālajos tīklos rakstīja, ka 30.jūlijā viņš uzstājis, ka Latvijā jārunā latviski, bet krievu izcelsmes kaimiņi sākuši viņu žņaugt kāpņutelpā. Bijušais deputāts pauda sašutumu, ka atbraukušie policisti apgalvojuši, ka vainīgs ir viņš, jo izprovocējis krievus.

Vēlāk interneta sociālajos tīklos parādījās video, kurā redzams un dzirdams, ka Znotiņš konfliktā ar kaimiņiem bijis agresīvs un rupji lamājies, kā arī lielījies ar savu bijušo amatu.

Minētajā video, kurā gan atsevišķi fragmenti varētu būt izgriezti, redzams un dzirdams, ka Znotiņš liek kaimiņam viņā klausīties, jo viņš esot ilgu laiku vadījis šo valsti. Bijušais deputāts arī pārmet kaimiņam nepietiekamu ieguldījumu, lai palīdzētu Latvijas tautai.

Video arī redzams, ka Znotiņš draudējis, ka “šitie vatņiki tiks izmesti no šitās valsts” un solījis, ka kaimiņa seja tiks izsmērēta pret bruģi.

Pēc video parādīšanās Znotiņš tviterī ierakstīja, ka vēlas atvainoties tiem, kurus aizskāra viņa uzvedība, “arī tiem, kuri tiek pieminēti, kam ar konfliktu nav saistības”. Bijušais deputāts norāda, ka rīkojies pārsteidzīgi, tomēr piebilst, ka “pilna notikumu gaita nav atspoguļota, veidojot vienpusēju un tendenciozu notikušā vēstījumu”.

Valsts policija iepriekš, pirms video parādīšanās publiskajā telpā, sociālajos tīklos norādīja, ka notikuma faktiskie apstākļi bijuši ne gluži tādi, kā publiski izskanējis.

Saskaņā ar policijas sniegto informāciju, 30.jūlijā ap plkst.22 tika saņemts izsaukums par kaimiņu savstarpēju konfliktu, kura laikā pārkāptas vispārpieņemtās uzvedības normas un traucēta sabiedriskā kārtība.

Lasiet arī: Znotiņš pēc konflikta ar kaimiņiem izstājies no Konservatīvajiem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas