Pēdējo reizi sanāk 13.Saeima

Uz pēdējo kārtējo sēdi, ceturtdien, 27.oktobrī, parlamenta Sēžu zālē sanāks 13.Saeimas deputāti.

Kā informē Saeimas preses dienests, sēdes sākumā deputātus uzrunās Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola (Roberta Metsola), kas šajās dienās uzturas vizītē Latvijā.

Tāpat pēdējā kartējā sēdē deputāti galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Darba likumā, kas paredz noteikt minimālo mēnešalgu 620 eiro apmērā no nākamā gada, bet 700 eiro apmērā – no 2024.gada.

Kā BNN iepriekš ziņoja, šobrīd minimālā mēnešalga Latvijā ir 500 eiro, savukārt Igaunijā tā ir 654 eiro, bet Lietuvā – 730 eiro.

13.Saeima galīgajā lasījumā arī skatīs izmaiņas Krimināllikumā un Ceļu satiksmes likumā, kas noteiktu kriminālatbildību par braukšanu alkohola reibumā.

Vēl trešajā – galīgajā – lasījumā plānots lemt par likuma grozījumiem, kas paredz, ka savu mandātu zaudē no Latvijas ievēlēts Eiropas Parlamenta deputāts, ja viņš notiesāts par noziedzīgu nodarījumu.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lūgusi sēdes darba kārtībā iekļaut paziņojumu par šī gada septembrī un oktobrī pie administratīvās atbildības sauktajiem deputātiem.

13.Saeimas noslēdzošā sēde sāksies pulksten 9.30, un tās darba kārtībā iekļauti seši jautājumi. Savukārt pulksten 17.00 paredzēta amatpersonu atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

Savukārt nākošnedēļ, 1.novembrī, uz pirmo sēdi sanāks 14.Saeimas deputāti. Kā BNN iepriekš ziņoja, 14.Saeimā ievēlēti septiņi politiskie spēki.

Vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza Jaunā vienotība (JV), kura 14.Saeimā ieguvusi 26 mandātus, tai seko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ar 16, Apvienotais saraksts (AS) ar 15, Nacionālā apvienība (NA) ar 13, Stabilitātei! ar 11, Progresīvie ar desmit un Latvija pirmajā vietā (LPV) ar deviņiem mandātiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas