Pekinā pieaug Covid-19 gadījumu skaits, slēgti muzeji

Pekinā 22.novembrī tiek slēgti parki, muzeji un lielveikali, un arvien vairāk Ķīnas pilsētu atgriežas pie masveida testēšanas, kamēr varas iestādes cenšas apstādināt Covid-19 gadījumu skaita kāpumu. Tas rada bažas par ekonomiku un mazina cerības ātri atgriezties pie ierastās dzīves, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Ķīna ziņojusi par 28 127 Covid-19 gadījumiem, kas tuvojas aprīļa rādītājiem, un vairāk nekā puse saslimušo ir no Ķīnas dienvidiem. Pekinā ik dienu gadījumu skaits pieaug, un tas licis pilsētas vadībai atgriezties pie prasības uzrādīt ne vairāk kā pirms 48 stundām veiktu negatīvu Covid-19 testu, lai iekļūtu sabiedriskajās ēkās.

Jaunais inficēto vilnis ir pārbaudījums nesenajām izmaiņām, ko Ķīna veikusi savā «nulles kovida» stratēģijā. Tās paredz, ka jāizvairās no visaptverošas pilsētas daļu slēgšanas un jāpiekopj precīzi mērķēta cīņa ar vīrusu. Trīs gadu laikā regulārie lokdauna pasākumi ir novārdzinājuši kā ekonomiku, tā iedzīvotājus.

Kāda Pekinas iedzīvotāja ziņu aģentūrai teica: «Daži no mūsu draugiem bankrotēja, citi zaudēja darbu. Mēs nevaram darīt ierastās lietas, un mēs nevaram ceļot. Es ļoti ceru, ka šis drīz beigsies.»

Šanhaja nolēmusi slēgt kultūras un izklaides vietas septiņos no 16 pilsētas rajoniem pēc paziņojuma par 48 inficētājiem. Pat ar izmaiņām vadlīnijās, Ķīna joprojām ir valsts, kurā ir spēkā stingri ierobežojumi.

Pat tad, ja Ķīna izvairās pielietot plašu visu pilsētu slēgšanu, norises Pekinā ir atjaunojušas investoru bažas par pasaules otro lielāko ekonomiku. Tikmēr valdība norāda, ka Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina (Xi Jinping) radītā «nulles kovida» pieeja glābj dzīvības un ir nepieciešama, lai Covid-19 slimnieki nepārslogotu medicīnas sistēmu.

Pekina pirmdien, 21.novembrī, paziņoja, ka šobrīd piedzīvo skarbāko pandēmijas laika pārbaudi un pastiprināja iebraukšanas noteikumus. Galvaspilsētā iebraucējiem trīs dienas būs jāuzturas apmešanās vietā un jāveic Covid-19 testi, un tikai pēc trešās dienas drīkstēs pamest telpas. Daudzi pilsētas iedzīvotāji piedzīvojuši pēkšņu dzīvojamo ēku slēgšanu.

Ķīnas ekonomika piedzīvo straujāko lejupslīdi pēdējo gadu desmitu laikā: milzīgais nekustamo īpašumu burbulis ir sprādzis, jauniešu bezdarba līmenis ir sasniedzis neredzēti augstu līmeni un privāto sektoru paralizējusi «nulles kovida» politika.

Investori cerēja, ka Ķīnas atvieglotā pieeja cīņā ar Covid-19 atvieglos arī ekonomiku, bet pagaidām tas nav vērojams.

Eksperti norāda, ka pilnīga valsts atvēršana iespējama tikai pēc masveida balstvakcinācijas un informatīvās pieejas maiņas. Amatpersonas norāda, ka plāno palielināt slimnīcu kapacitāti un veido vakcinācijas plānu. Daudzi uzņēmumi, īpaši apkalpojošajā sektorā, baidās, ka var nesagaidīt nākamo gadu, jo klienti joprojām nevēlas tērēt naudu.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas