Peldēšanas sezona tuvojas: Kā mainās ūdens temperatūra Latvijā?

Ūdens temperatūra lielākajā daļā upju un ezeru pirmdienas rītā ir +10..+14 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Jūras ūdens temperatūra Latvijas piekrastē ir +8..+12 grādi.

Sinoptiķi norāda, ka pirms gada šajā datumā ūdens temperatūra rīta stundās bija no +6 grādiem Rojas ostā līdz +16 grādiem vietām Lielupē.

Saulainā laikā siltākais ūdens ir vēlā pēcpusdienā un vakarā, zemākā ūdens temperatūra parasti ir agrā rītā, bet jūrā ūdens temperatūru visvairāk ietekmē straumes un vēja virziens.

Šonedēļ Latvijā gaiss kļūs siltāks un bieži spīdēs saule, ūdens temperatūra pakāpeniski paaugstināsies.

Ūdens līmenis upēs galvenokārt turpina kristies. Šonedēļ tikai vietām gaidāms īslaicīgs lietus.

Oficiālā peldsezona Latvijā ik gadu sākas 15.maijā un noslēdzas 15.septembrī. Šajā laikā Veselības inspekcija uzrauga peldvietu ūdens kvalitāti.

BNN jau ziņoja, ka nedēļas pirmajā pusē debesīs varēsim novērot mākoņus, tomēr palaikam arī uzspīdēs saule. Pirmdiena paies bez nokrišņiem, savukārt otrdien un trešdien vietām nolīs neliels lietus,vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Visā valstī pūtīs lēns vējš, tādēļ arī naktīs atsevišķos rajonos var izveidoties migla, kas pasliktinās redzamību! Naktīs gaiss lielākoties atdzisīs līdz +6…+9 grādiem. Pirmdien termometra stabiņš pārsvarā dienā saglabāsies +13…+18 grādu robežās, savukārt otrdien un trešdien gaiss iesils līdz +15…+20 grādiem, dažviet piekrastē būs par kādu grādu vēsāks.

Saglabājoties anticiklona ietekmei, arī atlikušās nedēļas dienas solās būt labvēlīgas. Nedēļas otrajā pusē mākoņi mīsies ar sauli un lietus atsevišķās dienās būs novērojams lokāli. Naktis un dienas kļūs siltākas – nakts stundās termometra stabiņš noslīdēs līdz +7…+12 grādiem, un dienās tas pakāpsies līdz +17…+23 grādiem, vien piekrastes rajonos būs nedaudz zemāka gaisa temperatūra.

Lasiet arī: Sekundi pirms pagarinājuma beigām Daugaviņš izrauj Latvijas izlasei uzvaru

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas