Pērn KNAB piemērojis partijām un personām sodus 25 120 eiro apmērā, un licis atmaksāt 220 159 eiro

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pērn partijām un personām administratīvo pārkāpumu lietās kopumā piemērojis 25 120 eiro sodus un licis valsts budžetā atmaksāt 220 159 eiro, liecina KNAB darbības pārskats.

Par Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma un Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma normu pārkāpumiem 2022. gadā KNAB sāka 87 administratīvā pārkāpuma lietas pret politiskajām partijām un citām juridiskajām un fiziskajām personām, pieņemot 99 lēmumus.

Pārbaužu rezultātā par konstatētajiem pārkāpumiem partijām un citām juridiskajām un fiziskajām personām birojs pieņēma 60 lēmumus administratīvo pārkāpumu lietās par naudas sodu piemērošanu par kopējo summu 25 120 eiro un 25 lēmumus par finanšu līdzekļu atmaksāšanu valsts budžetā par kopējo summu 220 159 eiro.

Detalizētāku informāciju par sodīto identitātēm KNAB plašāku informāciju nesniedza.

KNAB atbildēja, ka informācijas apkopojumu varēs sniegt pēc politisko spēku 2021.gada pārskatu, kā arī 2022.gada vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaužu apkopošanas.

Pērn pieņemto lēmumu pamatā ņemti vērā gan 2021.gada pārskatu pārbaužu, gan vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaužu rezultāti, kas vēl nav publiskoti.

Lasiet arī: Ķīnas prezidents gatavojas draudzības vizītei Maskavā

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas