Pieci ieteikumi dodoties celojuma ar kemperi

Vasara ir īstais laiks, kad doties piedzīvojumā un kāpēc lai to nedrītu izvēloties ērtu pārvietošanās līdzekli, kas kalpos gan kā auto, gan kā mājvieta uz riteņiem? Tādam nolūkam lieliski kalpos kemperis, kas būs nevien ērts un praktisks pārvietošanās līdzeklis, bet arī sniegs brīvības, neatkarības un jaunu iespaidu virsotnes, kas noteikti patiks tiem, kas novērtē iespēju paši plānot savu laiku un ceļojuma laikā gūtos iespaidus.

1. Veltiet laiku plānošanai un izpētei

Pirms došanās ceļojumā veltiet laiku plānošanai un galamērķu izpētei. Eksperti iesaka dienā mērot ne vairāk kā 500 kilometrus garu ceļa posmu, lai šoferis un līdzbraucēji varētu pienācīgi atpūsties un atjaunoties.

Tāpat plānojot ceļu, vērts apskatīt arī prāmju maršrutus, kas palīdzēs ceļojuma galamērķī nokļūt nedaudz ātrāk un relaksētāk. Teiksim, DFDS prāmju pārvadātājs katru dienu kursē no Klaipēdas uz galamērķiem Vācijā un Zviedrijā, kas palīdzēs ātrāk sasniegt Skandināvijas krastus vai Rietumeiropu.

Meklējiet kempingus vai kemperiem īpaši paredzētas autostāvvietas, kas būs aprīkotas ar elektrību un ūdeni, lai izbaudītu pilnīgu komfortu un ērtības. Starp citu, lielākajā daļā Eiropas valstu ir pieejami labi aprīkoti kemperu apstāšanās laukumi. Vācija šajā ziņā ir lieliska valsts, kur iespējams atrast bezgala daudz kemperiem paredzētu stāvlaukumu. Tajos par minimālu maksu var papildināt rezerves, izliet netīro ūdeni. Ir vietas, no kurām var doties pastaigā pa kalniem, apmeklēt pilsētas, jo tajās ir daudz bezmaksas stāvlaukumu ar servisu.

2. Pakojiet līdzi ņemamās mantas gudri

Plānojot ceļojumu ar kemperi ir vērts rūpīgi pievērsties līdzi ņemamo mantu sapakošanai. Sastādiet sarakstu ar nepieciešamākajām lietām, tostarp apģērbu, tualetes piederumiem, virtuves piederumiem un instrumentiem, kas var noderēt ceļā. Ja ceļā plānojat ņemt līdzi arī pārtiku, tad nepieciešams sekot līdzi tam, lai produkti ir izturīgi pret temperatūras maiņām un ir ar ilgāku derīguma termiņu. Starp citu, viena praktiska lieta, ko paņemt līdzi ir veļas pulveris – tas ļaus ietaupīt līdzekļus, mazgājot veļu kādā no kemperu novietnēm vai kempingā.

Dodiet priekšroku viegliem un kompaktiem priekšmetiem un izmantojiet tādus uzglabāšanas risinājumus kā saliekamie konteineri vai vakuumiepakojuma maisiņi, lai maksimāli palielinātu vietu. Vienkāršs veids, kā sapakot, mantas ceļojot ar ģimeni, būs izvēloties īpašas krāsas somas, konteinerus, tādējādi katram ģimenes loceklim piešķirot savu krāsu vai simbolu, kas ļaus īpaši vienkārši orientēties esot ceļā, īpaši mazākajiem ceļotājiem.

3. Veiciet kempera ehnisko apkopi

Pirms došanās ceļā pārbaudiet kemperi, lai pārliecinātos par to, vai tam nav kādi tehniski defekti. Pārbaudiet riepas, bremzes, gaismas un visas mehāniskās sistēmas. Neaizmirstiet pārbaudīt arī iekšējās sastāvdaļas, piemēram, santehniku, elektrosistēmas un ierīces. Šī apkope palīdzēs novērst jebkādus negaidītus bojājumus vai problēmas ceļā.

Starp citu, īpaši rūpīgi jāpārbauda kemperis, ja to īrējat. Pirms došanās ceļā ieteicams doties nelielā testa braucienā, kas palīdzēs pierast gan pie spēkrata gabarītiem, gan kā ar lielāku kemperi iespējams maneverēt pa pilsētas ielām, vai apstāties autostāvvietā. Šāds iepriekšējs treniņš aiztaupīs rūpes ceļojuma laikā.

4. Esiet elastīgi un atvērti plānu maiņai

Dodoties piedzīvojumā esiet atvērti spontāniem apvedceļiem, mazāk zināmu galamērķu izpētei un plānu pielāgošanai atkarībā no laikapstākļiem vai vietējiem ieteikumiem. Izmantojiet brīvību un piedzīvojumus, ko sniedz ceļošana ar kemperi, tādējādi ieraugot īstu vietējo šarmu, mazās ieliņas, vai atklājot kādu pavisam apkārtējo acīm apslēptu pludmali.

5. Esiet atbildīgi

Esiet atbildīgi esot ceļā – saudzējiet vidi un vienmēr atstājiet kempera novietni tādu, kāda tā bija, kad ieradāties. To izdarīt ir pavisam vienkārši – ievērojot kemperu novietnes vai kempera vadlīnijas, netrokšņojot un izmetot atkritumus vien tām paredzētajās vietās. Būdami atbildīgi ceļotāji, mēs kopā varam parūpēties par to, lai skaistie galamērķi saglabājas pieejami mums pašiem un citiem ceļotājiem.

Lasiet arī: Mājas gatavotas mērces, ko izmantot svētku salātiem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas