Piektdien sola siltuma rekordus, brīvdienām jāsagatavo lietussargi

Darba nedēļas beigas aizvadīsim karsti! Gaidāms, ka piektdien tiks pārspēti vairāki 22.septembra maksimālās gaisa temperatūras rekordi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. 

Tas atgādina, ka – kaut arī darba nedēļas pirmajā pusē palaikam lija, dienās saglabājās silts laiks, daudzviet termometra stabiņam pakāpjoties virs +20 grādu (pēc Celsija) atzīmes. Līdz šim septiņās Latvijas novērojumu stacijās jau ir sācies meteoroloģiskais rudens, bet citviet vēl aizvien saglabājas meteoroloģiskā vasara, kas turpināsies arī

sestdien, kad iestāsies astronomiskais rudens.

Pēc klimatiskās normas, meteoroloģiskais rudens Latvijas lielākajā daļā iestājas augusta beigās, bet piekrastes stacijās tas notiek nedaudz vēlāk – septembra sākumā.

LVĢMC, laika prognoze nedēļas nogalei, Svarīgi,
Foto: Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra infografika

Savukārt brīvdienās būs jāmeklē lietussargs, jo daudzviet līs, dažviet pat stipri. Pēc nokrišņiem kļūs nedaudz vēsāk, tomēr nākamās nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra dienās atkal pakāpsies virs +20 grādu atzīmes.

Kaut centrs prognozē siltuma rekordus, tas vienlaikus ziņo, ka 

Piektdienas dienā gaiss iesils līdz +17…+21 grādiem,

vienīgi galējos dienvidaustrumos termometra stabiņš vēl sasniegs +21…+24 grādus.

Tāpat kā sestdien, tā arī svētdien mākoņu daudzums būs mainīgs un daudzviet gaidāmi nokrišņi. Naktī vietām, galvenokārt valsts austrumos, dienā teritorijas lielākajā daļā līs, taču nokrišņu intensitāte nebūs tik liela kā sestdien. Dienvidrietumu, rietumu vēja ātrums būs lēns, piekrastē – mērens. Ieplūstot vēsākai gaisa masai no rietumiem, naktī minimālā gaisa temperatūra būs +12…+16 grādi, dienā gaiss neiesils vairāk par +16…+19 grādiem.

Jaunnedēļ gaidāms sauss laiks. Pirmdienas un otrdienas naktis būs dzestrākas, minimālajai gaisa temperatūrai pazeminoties līdz +6…+10 grādiem, vien vietām piekrastē būs par dažiem grādiem siltāk. Savukārt dienās termometra stabiņš nepārsniegs +21 grādu atzīmi.

Tomēr no nedēļas vidus atkal kļūs nedaudz siltāk, naktīs minimālā gaisa temperatūra nebūs zemāka par +10 grādiem, bet dienās maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +18…+23 grādu robežās.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas