Pīlēns: Nākamnedēļ varētu notikt intensīvākas koalīcijas veidošanas sarunas

Nākamnedēļ varētu notikt intensīvākas koalīcijas veidošanas sarunas, gan atkārtoti tiekoties Jaunās vienotības (JV) un Apvienotā saraksta (AS) līderiem, gan partiju profesionāļiem rīkojot sanāksmes jau konkrētās tēmās, sacīja AS līderis Uldis Pīlēns.

Tāpat nākamnedēļ varētu notikt AS un Nacionālās apvienības (NA) pārstāvju vēl viena tikšanās, pieļāva politiķis.

Pīlēns norādīja, ka AS ir rosinājusi rīkot trīspusējas sarunas ar JV, AS un NA dalību. Reizē, ja JV kā sarunu vedēju skatījumā tas vēl ir pāragri, AS ir gatava turpināt sarunas arī divpusējās tikšanās reizēs.

Pēc ceturtdien notikušās neformālās sarunas ar dažiem Progresīvo līderiem, AS politiķis atkārtoti uzsvēra, ka

AS uzskata, ka koalīciju jāveido trīs partijām – JV, AS un NA – bez Progresīvajiem.

Pīlēna tikšanās ar Progresīvo politiķiem Kasparu Briškenu un Mārtiņu Kossoviču laikā apspriests, kā konstruktīvi sadarboties 14.Saeimā – par to, ka varētu atbalstīt arī kādas labas Progresīvo idejas, šai partijai esot opozīcijā.

Starp AS un Progresīvajiem ir ideoloģiskas atšķirības, piemēram, abas partijas nevieno uzskati.

AS politiķis, piemēram, pieminēja Progresīvo redzējumu par «dženderismu», kam Progresīvie savā programmā esot veltījuši «vairāk vietas nekā valsts drošībai».

Pīlēns kopumā tikšanos ar Progresīvo pārstāvjiem novērtēja kā «patīkamu, inteliģentu» un atzīmēja, ka līdzīgi viedokļi iezīmējušies saimnieciskās lietās. Lūgts minēt kādu piemēru, AS politiķis norādīja, ka abas puses līdzīgi vērtē, ka azartspēļu vai kādas citas, vienas atsevišķas lietas dēļ nav pamata bremzēt Rīgas teritorijas attīstību.

Jau iepriekš ziņots, ka it kā azartspēļu regulējuma dēļ Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir apturējusi Rīgas attīstības plānojuma darbību.

Kā ziņots, atbilstoši Valsts prezidenta Egila Levita aicinājumam, JV šonedēļ turpināja padziļinātas sarunas par valdības uzdevumiem un darba prioritātēm nākamajiem četriem gadiem.

Levits pilnvarojis Kariņu turpināt konsultācijas ar pārējām partijām par iespējamas koalīcijas izveidošanu.

JV jaunievēlētajā Saeimas sasaukumā ieguvusi 26 mandātus, AS – 15, NA – 12, bet Progresīvie – desmit, tātad ar Progresīvajiem koalīcijai parlamentā būtu 64 balsis, bet bez – 54.

Plānots, ka 17.oktobrī JV atkārtoti tiksies ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, lai informētu par līdzšinējo valdības veidošanas sarunu kopsavilkumu un analīzi, žurnālistiem pavēstīja Kariņš.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas