Pīlēns pametīšot UPB arī tad, ja par valsts galvu nekļūs

Uzņēmējs Uldis Pīlēns ir apņēmies pārdot savas daļas AS UPB [Ulda Pīlēna birojs] arī tad, ja netiks ievēlēts Valsts prezidenta amatā – to viņš apliecināja pirmdienas, 22.maija, intervijā Latvijas Televīzijai.

Pīlēns ir viens no trim Valsts prezidenta amata kandidātiem, kuru uz vēlēšanām virza Apvienotais saraksts. Savukārt Jaunā Vienotība amatam virza ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV), bet Progresīvie – “publiskās pārvaldības eksperti” Elīnu Pinto. Valdošās koalīcijas partiju nespēja vienoties par vienu kandidātu ir radījusi saspīlējumu starp politiskajiem spēkiem.

Pīlēns intervijā stāstīja, ka pašlaik notiek sarunas par viņam piederošo UPB daļu pārdošanu. Pirmās sarunas notiekot ar esošajiem akcionāriem, kuriem ir pirmpirkuma tiesības, bet interese kopumā esot gana liela. [Viņš patlaban vēl ir šīs akciju sabiedrības padomes priekšsēdētājs – BNN.]

Pirms vairākiem gadiem UPB Ticis novērtēts par 91 miljonu eiro.

Pašlaik Pīlēnam piederot trešdaļa uzņēmuma. Taujāts, vai attiecīgi sanāk, ka viņš tirgo savu daļu par aptuveni 30 miljoniem eiro, Pilēns daļēji piekrita – gan uzsverot, ka pašlaik notiek jaunas sarunas un veikti jauni vērtējumi par cenu, lai nonāktu pie abām pusēm pieņemama risinājuma. Viņa skatījumā, UPB pēdējos gados varētu būt kļuvis tikai vērtīgāks.

Pīlēns uzsvēra, ka pārdos savas uzņēmuma daļas arī tad, ja nekļūs par Valsts prezidentu, jo ir iegājis politikā. Viņš atzina, ka gadījumā, ja tiks ievēlēs, tad līdz amatā stāšanās brīdim darījums par UPB pārdošanu pabeigts vēl nebūs, bet būšot izdarīts viss nepieciešamais, lai būtu skaidrs, ka darījums ir neatgriezenisks.

Kā liecina reģistra firmas.lv dati, UPB apgrozījums 2021.gadā bijis 207,7 miljoni eiro, bet peļņa – 5,9 miljoni eiro. Savukārt par 2022.gadu dati vēl nav sniegti. Bez Pīlēna kā UPB patiesie labuma guvēji norādīti arī Māris un Madara Mori.

Lasiet arī: Valsts prezidenta amata kandidāti atzīti par atbilstošiem ievēlēšanas prasībām

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas