Pirmajās divās balss nodošanas glabāšanā dienās nobalsojis 27 181 vēlētājs

Līdz šim 14.Saeimas vēlēšanās kādā no 66 vēlēšanu iecirkņiem Latvijā nobalsojis 27 181 vēlētājs, kas ir 1,76% no balsstiesīgajiem, liecina Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

Pirmdien, 26.septembrī, iespēju nodot balsi glabāšanā izmantoja 11 316 vēlētāji, savukārt ceturtdien, 29.septembrī – 15 865 velētāji.

Salīdzinājumam 13.Saeimas vēlēšanās pirms četriem gadiem balss nodošanas glabāšanā divās dienās nobalsoja 15 085 vēlētāji jeb 0,97% balsstiesīgo.

Iespēja nodot savu balsi glabāšanā būs arī 30.septembrī, kad balss nodošanas glabāšanā vēlēšanu iecirkņi balsotājus pieņems no pulksten 10.00 līdz pulksten 16.00.

Vienlaikus CVK aicina vēlētājus pēc iespējas ieplānot dalību vēlēšanās vēlēšanu dienā, sestdien, 1.oktobrī, atstājot balss nodošanu glabāšanā tiem vēlētājiem, kuri pamatotu iemeslu dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu dienā.

14. Saeimas vēlēšanām vēlētāju sarakstā kopā ir reģistrēti 1 542 407 balsstiesīgi pilsoņi.

Tā kā no 949 vēlēšanu iecirkņiem nodot balsi glabāšanā iespējams tikai nelielā skaitā iecirkņu, tad prognozējams, ka arī piektdien šajos iecirkņos veidosies rindas. Rīgā ir 20 balss nodošanas glabāšanā iecirkņi, Daugavpilī, Liepājā, Ogres novadā un Valmieras novadā – katrā pa diviem šādiem iecirkņiem, savukārt pārējās pašvaldībās pa vienam šādam iecirknim.

Saeimas vēlēšanās iepriekšējo balsošanu sauc par balss nodošanu glabāšanā, jo tā nenotiek visos vēlēšanu iecirkņos, kā tas ir iepriekšējās balsošanas gadījumā, kā arī vēlēšanu aploksnes tiek uzglabātas vēl vienā aploksnē – reģistrācijas aploksnē, kas ļauj vēlētājam atsaukt savu balsojumu un nobalsot vēlreiz vēlēšanu dienā.

Šāds risinājums ir ieviests, lai iepriekšējā balsošana nebūtu pretrunā Satversmei, kas noteic, ka Saeimas vēlēšanas izdarāmas oktobra mēneša pirmajā sestdienā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas