Plāno no nākamā gada Latvijā palielināt minimālo algu

Sociālo un darba lietu komisija trešdien, 28.septembī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Darba likumā, ar kuriem iecerēts noteikt minimālo mēnešalgu 620 eiro apmērā no nākamā gada, bet 700 eiro apmērā – no 2024.gada.

Lai grozījumi Darba likumā stātos spēkā, tie vēl trīs lasījumos jāskata Saeimā.

Kā likumprojekta anotācijā atzīmē tā autori, minimālā darba alga nedrīkst būt mazāka par valsts noteikto minimumu, kas darba devējiem obligāti jānodrošina saviem darbiniekiem par darbu normāla darba laika ietvaros.

Minimālās algas paaugstināšana veicina mājsaimniecību ienākumu pieaugumu un vienlaikus var motivēt lielāku iesaisti darba tirgū, kā arī minimālās algas paaugstināšana ir viens no instrumentiem strādājošo nabadzības mazināšanai, teikts likumprojekta anotācijā.

No 2021.gada 1.janvāra minimālā mēneša darba alga Latvijā ir 500 eiro, savukārt Lietuvā minimālā alga šobrīd ir 730 eiro, bet Igaunijā 654 eiro.

Tāpat anotācijā atzīmēts, ka pēdējos gados ir augusi vidējā alga valstī. Centrālās statistikas pārvaldes dati vēsta, ka 2021.gadā vidējā bruto darba samaksa par pilnas slodzes darbu bija 1 277 eiro. Tas ir par 11,8 procentiem jeb 135 eiro vairāk nekā 2020.gadā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas