Pleskavas apgabala gubernators: NATO lidroboti regulāri pārkāpj robežu

Krievijas ziemeļrietumos esošā Pleskavas apgabala gubernators paziņojis, ka NATO lidroboti pārkāpj gaisa telpas robežu biežāk nekā iepriekš, raksta ERR News.

«Mēs par iepriekš neesam plaši izteikušies, bet militārie lidroboti un citi lidaparāti ir centušies nelikumīgi šķērsot mūsu gaisa telpas robežu,» Pleskavas apgabala gubernators Mihails Vederņikovs paziņoja preses konferencē 26.novembrī. Viņš norādīja, ka arī pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā ir konstatēti šādi pārkāpumi, bet šobrīd tie notiek biežāk.

Pleskavas apgabals robežojas ar Igauniju un Latviju. Vederņikova paziņojumi nākuši klajā laikā, kad Krievija paziņojusi par lidrobota uzbrukuma novēršanu okupētajā Krimā.

Ostrovas aviācijas brigādes bāzē Pleskavas apgabalā oktobra beigās tika iznīcināti divi Krievijas Ka-52 kaujas helikopteri. Ukrainas militārās izlūkošanas dienests paziņoja, ka sprādzienu izraisīja spridzekļi, kas bija novietoti netālu no helikopteriem. Ostrova atrodas 15 kilometrus no Latvijas robežas un 30 kilometrus no Igaunijas dienvidu robežas.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas