PMLP atņems Latvijas pilsonību nacionālboļševikam Benesam Aijo

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) nolēmusi atņemt Latvijas pilsonību nacionālboļševikam Benesam Aijo. Iekšlietu ministrijā apliecināja, ka lēmums pieņemts, jo viņš pieņēmis Krievijas pilsonību, neatsakoties no Latvijas pilsonības.

Jau ziņots, ka pārvalde pērnā gada nogalē sāka pārbaudi, lai lemtu par Latvijas pilsonības atņemšanu Aijo. Viņš tad publiski tika izplatījis paziņojumu un fotoattēlus, ka pēc astoņu gadu procesa kļuvis par Krievijas pilsoni. Aktīvists fotogrāfijās bija redzams, turot rokās Krievijas pilsoņa pasi.

Aijo jau vairākus gadus uzturas Krievijā, bet Latvijā ir izsludināts meklēšanā, lai sauktu tiesas priekšā.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2015.gada februārī izsludināja Aijo meklēšanā krimināllietā, kurā viņš apsūdzēts par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu. Aijo bija jāstājas tiesas priekšā, taču viņš bija aizbēdzis no Latvijas uz pašpasludināto «Luhanskas tautas republiku». Vēlāk viņš pārcēlās uz Krieviju.

Savukārt 2015.gada 19.februārī stājās spēkā izmaiņas Krimināllikumā, kas aizliedz prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā ārvalstīs. Ņemot vērā minēto, Valsts drošības dienests (VDD) sāka jaunu kriminālprocesu pret Aijo, un arī šajā lietā viņš izsludināts meklēšanā.

Savukārt šī gada aprīlī Augstākā tiesa nolēmusi neierosināt kasācijas tiesvedību lietā, kurā Aijo tika apsūdzēts par aicinājumiem likvidēt Latvijas valstisko neatkarību un teritoriālo vienotību, līdz ar ko spēkā stājās viņam piespriestais cietumsods uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem.

Aijo savulaik Latvijā bija pazīstams kā neofašistiskās Nacionālboļševiku partijas biedrs, tad iekļāvās tā dēvētās Doņeckas komunistiskajā partijā.

Lasiet arī: VDD vērtēs Grevcovas izteikumus, ka Ukrainā notiek «pilsoņu karš»

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas