Policija aicina rūpēties par sava mājokļa drošību svētku laikā

Tuvojoties Ziemassvētku laikam Valsts policija (VP) atgādina iedzīvotājiem būt atbildīgiem un parūpēties par sava mājokļa drošību.

Lai pēc svētkiem nebūtu jāpārdzīvo nepatīkamas emocijas, VP aicina ņemt vērā dažus ieteikumus, kas var palīdzēs pasargāt īpašumu no nevēlamu viesu klātbūtnes.

Kā norāda likumsargi, vienmēr, dodoties projām no mājokļa, ir svarīgi aizslēgt tā durvis, un aizvērt ciet logus un balkonus. Vienlaikus VP iesaka durvis aizslēgt arī tad, ja kāds atrodas mājās, jo nereti zagļi mēdz pārbaudīt, kuru mājokļu īpašnieki nav aizslēguši durvis, un nozagt no koridora vērtīgas mantas, kamēr saimnieki guļ vai ciemojas istabā. Savukārt logus un balkona durvis nedrīkst atstāt vēdināšanas režīmā, jo tādējādi ļaundaris var viegli iekļūt īpašumā, tos atspiežot.

Tāpat tumšajās pēcpusdienās un vakaros ieteicams aizvilkt aizkarus, lai zagļi nevarētu izpētīt mājas iekārtojumu, saimnieku ikdienas paradumus un vērtīgās mantas.

Pirms zādzības izdarīšanas ļaundari bieži vien iepriekš nolūko konkrēto mājokli. Īpaši tas attiecas uz privātmājām, caur kuru lielajiem logiem vakaros ikviens garāmgājējs var redzēt, kādi cilvēki tur dzīvo, kādas ir mantas un var aplūkot pat istabu plānojumu, iegūstot vērtīgu informāciju plānotajam noziegumam. Tāpat varat imitēt mājas iedzīvotāju klātbūtni, piemēram, atstājot ieslēgtu gaismu.

Savukārt, ja mājās atrodas vērtīgas mantas, piemēram, dārglietas, nauda, vērtspapīri, elektronika, tās būtu ieteicams glabāt kvalitatīvā seifā, kas piestiprināts pie nesošās sienas vai grīdas. Ja seifa nav, vēlams vērtīgās mantas noslēpt tur, kur zaglim būtu grūti tās atrast. Tieši šādas lietas ir zagļu vislielākais ieguvums, norāda VP.

Ja iespējams, ir vērts ierīkot signalizāciju, akcentē VP. Ja tā jau ir ierīkota, dodoties prom, tā jāieslēdz. Privātmājās signalizācija jāaktivizē arī tad, kad kāds ir mājās, un tajos stāvos, kur neviens tobrīd neatrodas. Savukārt videonovērošanas kameru ierīkošana zādzības gadījumā var palīdzēt policijai ātrāk noskaidrot vainīgo personu identitāti un atgūt zagtās mantas.

Ekonomisks un efektīvs risinājums dzīvokļu saimniekiem ir durvju kamera – actiņa, kas reaģē uz kustību un palīdz fiksēt zagļa seju.

Tāpat labas un uzticamas attiecības ar kaimiņiem var noderēt arī brīžos, kad dodaties prom no mājām. Nereti no kaimiņu mājas var labāk pārredzēt, kas notiek Jūsu mājas pagalmā. Palūdziet uzticamākajiem kaimiņiem pieskatīt savu mājokli un piekodiniet, lai viņi uzreiz zvana policijai, ja redz aizdomīgas automašīnas vai personas, kuras novēro svešu īpašumu. 

Lai gan šie ieteikumi ir paredzēti svētku laikam, likumsargi uzsver, ka svarīgi ir arī ikdienā parūpēties par mājokļa drošību un gadījumos, ja tiek pamanītas aizdomīgas automašīnas vai personas, kuras novēro apkārtni un īpašumus un kuras iepriekš neesat manījis, par to jāziņo policijai pa tālruņa numuru 110.

Nozīmīgu detaļu piefiksēšana, piemēram, automašīnas marka, automašīnas valsts numurzīme, pulksteņa laiks, cik personas atrodas automašīnā, var palīdzēt policijai aizturēt iespējamos ļaundarus.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas