Politiķiem meistarklasē mācīs atpazīt dezinformāciju

Lai padziļināti izzinātu aktuālo situāciju Latvijas informatīvajā telpā, kā arī papildinātu zināšanas un iepazītu aktuālos dezinformācijas un informācijas manipulācijas riskus, Saeimas deputāti otrdien, 28.maijā, piedalīsies meistarklasē “Dezinformācijas un manipulāciju riski demokrātijai: kā tos atpazīt un sekmīgi novērst?”.

Meistarklasi rīko Saeima sadarbībā ar Valsts kanceleju, un to vadīs Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas departamenta direktors Rihards Bambals, informē Saeimas Preses dienests.

Meistarklasē plānots diskutēt par aktuālajiem informācijas manipulācijas riskiem demokrātisko procesu ietekmēšanā Latvijā un pasaulē, tostarp runāt par situāciju Latvijas informatīvajā telpā un sociālo mediju tendencēm.

Plānots arī sniegt praktiskus padomus par to, kā atpazīt un ko ikviens ikdienā var īstenot, lai nepakļautos dezinformācijai un informācijas manipulatoriem, kā arī informēt par ikvienam pieejamajiem rīkiem, lai uzlabotu savu medijpratību un informācijpratību.

Deputāti meistarklasē varēs gūt papildu zināšanas un prasmes par dziļviltojumiem jeb deep-fake, dezinformācijas naratīviem priekšvēlēšanu laikā, populārākajām Kremļa dezinformācijas un informācijas manipulācijas metodēm un sazvērestības teorijām.

Lasiet arī: Vai Dons bija pēdējais? Saeimā iesniegs aicinājumu pārtraukt Latvijas dalību Eirovīzijā

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas