Porziņģis Latvijā investējis nekustamajā īpašumā, ēdināšanas un sporta preču uzņēmumos

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Vašingtonas kluba Wizards un Latvijas valstsvienības spēlētājs Kristaps Porziņģis ar viņam piederošās SIA JMK Investments starpniecību investējis nekustamajā īpašumā un vairākos Latvijas uzņēmumos ēdināšanas un sporta preču jomās, liecina Firmas.lv informācija.

JMK Investments ir Porziņģim pilnībā piederošs uzņēmums, kas reģistrēts 2021.gada 2.februārī, un tā pamatkapitāls ir 10 000 eiro. Kompānijas valdē ir Porziņģis un bijušais baņķieris Guntis Beļavskis. Kā uzņēmuma darbības joma norādīta nekustamā īpašuma pirkšana un pārdošana.

Uzņēmuma finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka kompānija pirmajā darbības gadā piesaistīja līdzekļus aizņēmuma veidā no īpašnieka Porziņģa un veica būtiskas investīcijas nekustamajā īpašumā, kas, pēc ziņojumā paustā, ir viens no ienesīgākajiem un efektīvākajiem veidiem naudas līdzekļu saglabāšanai un pavairošanai.

Bilance liecina, ka uzņēmuma aizņēmumi veido 9,7 miljonus eiro, bet

ilgtermiņĀ tika ieguldīti 7,87 miljoni eiro – 6,45 miljoni nekustamajos īpašumos un 1,36 miljoni citu uzņēmumu kapitālā.

Pirmajā nepilnajā darbības gadā, no 2021.gada 2.februāra līdz 31.decembrim, uzņēmums strādāja ar 25 605 eiro apgrozījumu un 412 428 eiro zaudējumiem.

Uzņēmumam JMK Investments pilnībā pieder kompānija SIA Landinvest Bauska, kas arī darbojas nekustamo īpašumu jomā un kuras pamatkapitāls ir 276 276 eiro. Landinvest Bauska pamatlīdzekļos ietilpst nekustamie īpašumi 271 441 eiro vērtībā. JMK Investments kompāniju iegādājās 2021.gada oktobrī, tās valdē ir Beļavskis un Porziņģa brālis Jānis.

Tāpat JMK Investmets pieder 50% ēdināšanas uzņēmuma SIA CN Baltic daļu. Šis uzņēmums pārvalda itāļu virtuves restorānu Casa Nostra (Mūsu māja) Rīgas centrā un ēdiena līdzņemšanas jeb take-away vietu Āgenskalnā. Kompānija reģistrēta 2022.gada jūnijā, tās pamatkapitāls ir 10 000 eiro. CN Baltics līdzīpašnieki ir Sandra Anita Kļaviņa (25%) un Itālijas pilsonis Adriāno Karlēzi (25%), tās valdē strādā Beļavskis un Kļaviņa.

Līdztekus Porziņģis investējis 2021.gada septembrī reģistrētajā funkcionālo sporta apģērbu ražotājā SIA BP Sports, kas strādā ar zīmolu GamePatch. BP Sports kapitāls vienādās daļās pieder JMK Investmets un sporta aizsargekipējuma ražotājai SIA Blind Save, kuras īpašnieks ir bijušais florbolists Andis Blinds. Kompānijas valdē strādā Beļavskis un Blinds. Kompānijas pamatkapitāls ir 2800 eiro. Laikā no 2021.gada 27.septembra līdz 31.decembrim uzņēmums strādāja ar 64 849 eiro apgrozījumu un 37 801 eiro peļņu.

Līgumu uz diviem gadiem ar BP Sports noslēgusi arī Latvijas Basketbola savienība (LBS), kas ar GamePatch ķermeņu aizsargiem nodrošina vīriešu un sieviešu valstsvienības.

Vaicāts par to, kā izlemts par investīcijām dažādās nozarēs, Porziņģa biznesa partneris un vairāku uzņēmumu valdes loceklis Beļavskis sacīja, ka JMK Investments izvērtē dažādus investīciju projektus un izvēlas tos, kas atbilst uzņēmuma ilgtermiņa stratēģijai. «Neatkarīgi no nozares specifikas, katrā segmentā ir uzņēmumi, kuru stratēģija un attīstības perspektīvas ir pievilcīgas, neskatoties uz nozares vai vispārējo ekonomikas stāvokli,» skaidroja Beļavskis.

Runājot par to, kādēļ investīcijas veiktas 2021.gadā, kad pandēmijas dēļ uzņēmējdarbībā valdīja nestabilitāte, Beļavskis pauda, ka, lai arī daži no pakalpojumiem un procesiem pandēmijas laikā bija ierobežoti vai pieejami citādā formātā, nekādi būtiski ierobežojumi biznesa sākšanai nebija novērojami.

Sīkāku informāciju par JMK Investments veiktajām investīcijām Beļavskis neatklāja, jo uzņēmuma komunikāciju stratēģija paredz, ka jebkura komerciāla informācija par uzņēmumu darbību, atskaitot publiski pieejamo, ir komercnoslēpums. Komentējot JMK investments nākotnes plānus, Beļavskis sacīja, ka uzņēmums izvērtē dažādas investīciju iespējas un turpinās investīcijas Latvijas uzņēmumos arī nākotnē, tomēr priekšroka tiek dota tādām nozarēm, kurās jau ir uzkrātas zināšanas un pieredze.

Beļavskis arī norādīja, ka viens no galvenajiem uzdevumiem jebkuram uzņēmumam ar pieaugošu investīciju programmu Latvijā ir nepārtraukti analizēt makroekonomiskās tendences un straujās izmaiņas, piemēram, saistībā ar inflāciju un energoresursu sadārdzinājumu. «Esot šeit uz vietas un labi pārzinot Latvijas saimniecisko vidi, uzskatām, ka esam pieņēmuši pareizus lēmumus,» pauda Beļavskis, piebilstot, ka uzņēmums tic Latvijas attīstībai ilgtermiņā un aktīvi piedalās ekonomikas izaugsmē.

Beļavskis kopā ar Porziņģu ģimeni izveidojuši arī minerālūdens ražotni Limbažu novada Alojas pagastā. SIA 885 ir reģistrēta 2016.gadā un kopš 2020.gada pilnībā pieder AS North 8, kuras akcionāri ir Guntis un Andis Beļavski un Jāņa Porziņģa SIA JMK VC, liecina firmas.lv informācija. Uzņēmuma 885 pamatkapitāls ir 260 000 eiro. Kompānijas ilgtermiņa aizņēmumi veido 3,38 miljonus eiro, bet ilgtermiņa ieguldījumi veikti 2,67 miljonu apmērā, tostarp nekustamajā īpašumā – 1,33 miljoni eiro, iekārtās un ierīcēs – 1,27 miljoni eiro.

Arī šim uzņēmumam jau ir noslēgts līgums ar LBS uz trim gadiem par to, ka 885 ražoto ūdeni izmanto Latvijas vīriešu un sieviešu valstsvienību, kā arī jaunatnes izlašu spēlētāji gan treniņprocesa, gan Latvijā notiekošo spēļu laikā.

Lasiet arī: Pusei MVU nav līdzekļu investīcijām, trešdaļa iegulda biznesa attīstībā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas