Potenciālās koalīcijas partneri panāk vienošanos par Enerģētikas un klimata ministrijas veidošanu

Partiju apvienībai Jaunā vienotība (JV) ir izdevies panākt vienošanos ar pārējiem potenciālās koalīcijas politiskajiem spēkiem – Apvienoto sarakstu (AS) un Nacionālo apvienību (NA) – par jaunās Enerģētikas un klimata ministrijas veidošanu, trešdien, 2.novembrī, pēc partiju pārstāvju tikšanās žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Vēl gan neesot izlemts par konkrētu ministrijas nosaukumu, kā arī par tās darbību, funkcijām un atbildības tvērumu.

AS pārstāvis Uldis Pīlēns norādīja, ka domstarpības par jaunās ministrijas izveidošanu partiju starpā esot saglabājušās līdz pat pēdējam brīdim. Tomēr AS paļaujas uz JV, ka tā piepildīs memorandā rakstīto ar topošās ministrijas saturu, mērķiem un funkcijām, turklāt, ka tas notiks tādā veidā, lai valstij nevairotu birokrātiskās izmaksas, jo to sabiedrība nesapratīšot.

Partijas vieno kopīga izpratne, ka klimata un enerģētikas jautājumi ir jārisina kopīgi un saskaņā, veidojot racionālu pieeju mērķu sasniegšanā, apgalvoja politiķis.

NA politiķis Jānis Dombrava uzsvēra, ka ministrijas izveide vien nerisinātu enerģētikas un klimata problēmas. Ministrijai vajadzētu būt noteiktam pienākumam būt par koordinējošo institūciju, lai citas ministrijas, kas īsteno pasākumus enerģētikas jomā, saskaņotu tos ar jauno ministriju. «Tikai tajā brīdī šīs ministrijas darbība varētu būt jēgpilna un efektīva,» sacīja parlamentārietis.

Tāpat politiķi vienojās, ka valsts līmenī risināmie jautājumi, kas ir saistīti ar bērniem, turpmāk tiks koncentrēti Labklājības ministrijai, bet nodarbinātības politika – Ekonomikas ministrijai.

Parlamentārieši esot vienojušies arī par to, ka valdībai būtu īpaši jākoncentrējas uz digitalizācijas jomu, jo tās kontekstā Latvija būtiski atpaliekot no kaimiņvalstīm.

Tomēr jautājums, kā tieši šo jomu attīstīt, esot atvērts, un tikšot risināts valdības deklarācijā, atzīmēja premjers.

Kariņš pieļāva, ka digitalizācijas jomu varētu atstāt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), visticamāk, veicot izmaiņas tās nosaukumā, vai arī Satiksmes ministrijai, kura arī jau īsteno pasākumus jomā.

Kā ziņots, 2.novembrī pēc kārtējās Ministru kabineta sēdes turpinājās valdības veidošanas sarunas, šoreiz tiekoties visiem trim potenciālās koalīcijas politiskajiem spēkiem – Jaunajai vienotībai (JV), Apvienotajam sarakstam (AS) un Nacionālajai apvienībai (NA).

Lasiet arī: Topošā koalīcija parakstīs sadarbības memorandu, nākamais solis – atbildību sadale

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas