Prokurors lūdz Grevcovai piespriest sabiedrisko darbu un naudas sodu

Prokurors Edijs Pastars otrdien, 14.martā, lūdza tiesu piespriest sabiedrisko darbu 200 stundu apmērā, kā arī naudas sodu 6 200 eiro apmērā 14.Saeimā ievēlētajai deputātei Glorijai Grevcovai (S!), kura ir apsūdzēta par nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK).

Iepriekš Grevcovas aizstāvis lūdza lietas materiāliem pievienot dažus dokumentus. Viens ir saistīts ar CVK pērnā gada 26.oktobra atbildi partijas Stabilitātei! priekšsēdētājam Aleksejam Rosļikovam, kurā CVK atteica iespēju labot Grevcovas anketā ievadītos datus.

Tāpat lietā pievienota izdruka no Grevcovas e-pasta, kurā viņa bija sūtījusi aizpildīto CVK anketu. Pēc Grevcovas teiktā, tas izdarīts 1.jūlijā. Sūtītajā e-pastā bija norādīts, ka pēdējā Grevcovas darba vieta ir bijusi SIA Dolo, kur viņa strādājusi par palīgstrādnieci. Izglītības sadaļā tika norādīts, ka Grevcova ieguvusi vidējo izglītību Rekavas vidusskolā 2008.gadā.

Prokurors tiesu debatēs norādīja, ka Grevcova apzinājās, ka viņas aizpildītā anketa tiks iesniegta CVK, kā arī nav tiešu pierādījumu par to, ka Grevcova saviem partijas biedriem bija iesniegusi patiesu informāciju par savu izglītību un darba pieredzi un kļūda CVK parādījās, kļūdaini ievadot datus.

Tāpat Grevcova ir parakstījusi CVK iesniegumu ar saviem «kļūdainiem» datiem, līdz ar ko

būtu absurdi Grevcovu attaisnot tikai tāpēc, ka viņa varētu neizlasīt CVK anketu.

Pati Grevcova tiesas sēdē lūdza tiesu viņu attaisnot, norādot, ka viņas vaina tiesas procesā netika pierādīta. Tāpat viņa uzsver, ka CVK dati mainīti vairākiem viņas partijas biedriem un par to tika informēts arī prokurors, taču viņš apsūdzētās vārdus nav ņēmis vērā.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu no 15 dienām līdz trim mēnešiem, sabiedrisko darbu no 40 līdz 280 stundām vai naudas sodu līdz 100 Latvijā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Ņemot vērā, ka Grevcova iepriekš atteikusies paust viedokli par izvirzīto apsūdzību, pieņemts lēmums par lietas nodošanu vispārējā kārtībā, iepriekš atzina prokuratūrā. Vienlaikus kriminālprocesam, kurā apsūdzēta valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, saprātīga pabeigšanas termiņa nodrošināšana ir priekšrocība salīdzinājumā ar pārējām izskatāmajām lietām.

Neskatoties uz apsūdzību, Grevcova patlaban varēs turpināt pildīt Saeimas deputāta pienākumus. Saeimas Kārtības rullī teikts, ka deputāts, kas notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, uzskatāms par izslēgtu no Saeimas sastāva ar dienu, kad stājas spēkā notiesājošs spriedums. Latvijā ir trīs instanču tiesas.

Pērnā gada 7.oktobrī Valsts policija sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 272.panta saistībā ar deputātes iespējami apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu CVK. Veicot nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības un iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu, 17.oktobrī kriminālprocess paātrinātā kārtībā nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka Grevcova, būdama 14.Saeimas vēlēšanu deputāta kandidāte, CVK iesniegusi ziņas par sevi, tai skaitā norādot informāciju sadaļā Darba vieta un ieņemamie amati, kā arī Izglītība. Šo ziņu sniegto patiesumu sagatavotajos dokumentos persona apliecināja ar savu parakstu, pēc kā parakstītos dokumentus nodeva citai personai, kura tos 13.jūlijā iesniedza CVK.

Jau ziņots, ka partijas Stabilitātei! deputāte melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to, vēstīja TV3 Ziņas. Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), to apstiprināja LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Ilze Āķe-Vīksne.

Grevcova plašāku atpazīstamību izpelnījusies ar savu darbību sociālajā vietnē TikTok. Partija Stabilitātei! 14.Saeimas vēlēšanās ieguva 11 mandātus.

Lasiet arī: Par ētikas kodeksa pārkāpumu Grevcovu izslēdz no sešām Saeimas sēdēm

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas