Pujāts: Ievērojami uzlabojusies sadarbība ar pierobežas iedzīvotājiem nelegālās migrācijas kontrolē

Pēdējā laikā ir ievērojami uzlabojusies sadarbība ar Latvijas-Baltkrievijas pierobežas iedzīvotājiem nelegālās migrācijas kontrolē, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Rīta panorāma” pavēstīja robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Viņš stāstīja, ka robežsardze no vietējiem iedzīvotājiem saņem desmitiem zvanu par aizdomīgu personu pamanīšanu pierobežā.

Pujāts norādīja uz nesen pieņemtajiem likuma grozījumiem, ar kuriem palielināti kriminālsodi par palīdzības sniegšanu nelegālajiem migrantiem. Viņš uzskata, ka šie grozījumi ir devuši savu rezultātu, darbojoties arī preventīvi jeb atturot pierobežas iedzīvotājus no vēlmes iesaistīties šādās nelikumīgās darbībās.

Robežsardzes priekšnieks arī atgādināja Latgales rajona tiesas pagājušās nedēļas spriedumu, ar kuru kādam Pakistānas pilsonim par 19 nelegālo imigrantu pārvietošanu pāri Latvijas robežai tika piemērots sešu gadu un viena mēneša cietumsods.

Pujāts pauda cerību, ka arī šis spriedums kalpos kā laicīgs brīdinājums arī citiem, kuri būs domājuši par iesaistīšanos šādā nelegālā rūpalā.

Jau ziņots, ka tiesa minētajam Pakistānas pilsonim piemēroja arī papildsodu – izraidīšanu no Latvijas pēc brīvības atņemšanas soda izciešanas, nosakot ieceļošanas aizliegumu uz septiņiem gadiem. Tāpat tiesa saglabāja apsūdzētajam piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu – līdz spriedums stājas spēkā.

Kā ziņots, pēdējā laikā strauji pieaudzis nelikumīgās migrācijas spiediens pret Latviju no Baltkrievijas puses. Valsts robežsardze otrdien konstatējusi 12 nelegālo imigrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, intervijā LTV pavēstīja Pujāts.

Līdz ar to šogad kopumā no robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 316 cilvēki. Martā novērsti 236 robežas nelikumīgas šķērsošanas gadījumi, februārī – 75, bet janvārī – tikai pieci.

Kā ziņots, palielinoties nelegālās imigrācijas spiedienam, no šodienas līdz 12.septembrim ir spēkā pastiprinātā robežapsardzības sistēmas darbības režīms Latvijas-Baltkrievijas pierobežā.

Lasiet arī: Lietuvā ar āmuru uzbrukts Navaļnija sabiedrotajam Volkovam
 
Seko mums arī FacebookDraugiem un X!
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas