PVD ziņo par jauniem putnu gripas gadījumiem

Laboratoriskie izmeklējumu rezultāti apstiprina, ka Jēkabpilī, Radžu ūdenskrātuvē mirušo ķīru nāves cēlonis ir putnu gripa informē Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Tā ir konstatēta mirušiem putniem vēl citās vietās Latvijā.

Tāpat putnu gripa apstiprināta mirušiem upes zīriņiem Krāslavā un cekuldūkuram Veselavas pagastā, Cēsu novadā. Sestdienas, 20.maija, pēcpusdienā PVD saņēma laboratoriskus apstiprinājumus par putnu gripu arī Lapmežciemā atrastai mirušai sudrabkaijai un kajakam, kā arī mirušiem ķīriem, kas atrasti uz salas Daugavā Salaspils pagastā.

PVD brīdina, ka līdz ar to šobrīd savvaļas putniem

putnu gripa konstatēta Daugavpilī, Krāslavā, Madonā, Lapmežciemā, Jēkabpilī, Cēsu UN Salaspils novados.

Tāpat PVD atgādina mājputnu turētājiem ievērot biodrošības prasības – mājputni ir jātur, jābaro un jādzirdina slēgtās telpās vai jātur ierobežotā teritorijā un jābaro un jādzirdina vietā, ko sedz ūdensnecaurlaidīgs jumts un kuras sāni norobežoti, izmantojot tīklus, sietus, žogus vai citus piemērotus līdzekļus, kas novērš savvaļas ūdensputnu piekļuvi. 

Iepriekš minētās prasības mājputnu turētājiem ir spēkā līdz maija beigām,

neatkarīgi no mājputnu skaita saimniecībā. 

Mājputnus un nebrīvē turētus putnus ir aizliegts izlaist dabīgās virszemes ūdenstilpēs un mākslīgi izveidotās ūdenstilpnēs, kurās nevar nodrošināt noteiktas prasības, kā arī aizliegts barošanai un dzirdināšanai izmantot virszemes ūdenstilpēs iegūtu ūdeni.

PVD turpina saņemt ziņojumus no citām vietām Latvijā, kurās pamanīti miruši savvaļas putni, tiek ņemti paraugi un sūtīti laboratoriskajiem izmeklējumiem. PVD aicina iedzīvotājus ziņot par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, īpaši, ūdensputniem.

Iedzīvotāji var ziņot zvanot uz PVD uzticības tālruni – automātisko atbildētāju 67027402 vai informējot tuvāko PVD pārvaldi.

Lai neapdraudētu savu veselību un nepieļautu slimības tālāku izplatību, PVD aicina nekādā gadījumā neaiztikt mirušus vai slimus putnus, nenest slimus un novārgušus putnus mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo tas var veicināt slimības izplatību.

Lasiet arī: FOTO| Twitterī: Dziesmu svētku jubilejas pastmarka kā no šausmu filmas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas