Ratinīkai zaudējot izglītības komitejas vadītājas amatu, Rīgas domes koalīcijā gaidāmas pārmaiņas

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis uzdevis sasaukt Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdi, kurā varētu tikt lemts par komitejas vadītāja nomaiņu.

Kā apstiprināja pašreizējā komitejas vadītāja Iveta Ratinīka (LA), viņa ir saņēmusi mēra vēstuli un, visticamāk, rīt izsludinās ārkārtas domes sēdi.

Ratinīka atzina, ka ir pārsteigta par šādu līdzšinējo koalīcijas partneru rīcību. Plaši neko šajā situācijā viņa komentēt nevarot. Komitejas sēde visticamāk tikšot sasaukta.

«Šī ir skaista dāvana Ziemassvētkos no Rīgas mēra,» piebilda politiķe.

Par nākošo Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāju, iespējams, varētu tikt virzīta Laima Geikina (PP).

Pēc Rīgas domes vēlēšanām domē lielāko frakciju veidoja Latvijas attīstībai (LA), Par! un Progresīvie. Taču vēlāk frakcija sašķēlās un Latvijas attīstībai izveidoja atsevišķu frakciju, kurā pašlaik ir trīs deputāti – Viesturs Zeps, Anete Jēkabsone-Žogota un Iveta Ratinīka, kas saglabāja komitejas vadītājas amatu un frakcija turpināja darboties kā koalīcijas partneris.

LA aiziešana no frakcijas tika saistīta ar šīs partijas deputātu nevēlēšanos sadarboties ar bijušo partijas biedru Māri Mičerevski, kas izgaismojis šaubīgus darījumus partijā.

Līdz ar to valdošo koalīciju Rīgas domē turpmāk varētu veidot Par/Pogresīvie frakcija, Latvijas Reģionu apvienības un Nacionālās apvienības frakcija, Jaunā vienotība un Konservatīvie. Savukārt LA pametot koalīciju, tajā būs 35 no 60 domes deputātiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas