Ražotāju cenu līmenis Latvijā gada laikā palielinājās par 33,1%

Šī gada septembrī, salīdzinot ar pērnā gada septembri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 33,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 60,2%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 10,4%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas pieauga par 14,4%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 7,1%.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, pārtikas produktu ražošanā, koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā, kā arī gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas).

2022. gada septembrī, salīdzinot ar augustu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,7%.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,6%, eksportētajai produkcijai – par 0,9%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis samazinājās par 1,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,5%.

Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijas tirdzniecībā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā.

Savukārt paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam atsevišķu pārtikas produktu ražošanā datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā, kā arī nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas