Rīga demontēs padomju elementus un pieņems saziedoto naudu Uzvaras pieminekļa nojaukšanai

Pirmdien, 26.septembrī, Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja priekšlikumu demontēt vairākus padomju režīmu slavinošus objektus galvaspilsētā. Tāpat nolemts pieņemt fonda Ziedot.lv ziedojumu padomju armijas karavīru pieminekļa nojaukšanai Pārdaugavā. 

Lēmumprojektus vēl jāapstiprina Rīgas domei.

Rīgas pašvaldības aģentūrai Rīgas pieminekļu aģentūra uzdots demontēt elementus ar sirpi un āmuru 46 vietās uz Daugavas promenādes margām Mūkusalas ielā, posmā no Dzelzceļa tilta līdz AB dambim. Fasādes elementi ar sirpi un āmuru jālikvidē uz divu ēku fasādēm – Kalnciema ielā 57 un  Brīvības gatvē 318.

Tāpat plānots demontēt piemiņas plāksni padomju izlūkam Mārtiņam Pogam, kas atrodas uz ēkas fasādes Jāņa Asara ielā 15, informē Rīgas dome.

Rīgas pieminekļu aģentūrai sadarbībā ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi uzdots rast tiesisku risinājumu, lai nodrošinātu likuma prasību izpildi par padomju režīma simbolu demontāžu no ēkām, kas ir valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi. Viena no ēkām ir Latvijas Zinātņu akadēmijas nams Akadēmijas laukumā 1, kur sirpis un āmurs atrodams uz fasādes. Tāpat padomju simboli ir uz lidostas Spilve centrālās ēkas fasādes, sienas gleznojumos un  ēkas interjera dekoratīvajā apdarē.

Lasiet arī: Tērpies drēbēs ar svastiku, vīrietis sarīko traģisku apšaudi Krievijas skolā

Komitejas deputāti arī nolēma Rīgas pieminekļu aģentūrai uzticēt pieņemt nodibinājuma Fonds Ziedot.lv piesaistītos ziedojumus 268 385,60 eiro apmērā, kas ir jāizlieto pieminekļa Uzvaras parkā nojaukšanas darbiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas