Rīgas kartes un Baltijas komunikāciju centra vadītājus tur aizdomās par naudas izkrāpšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šonedēļ rosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme meitasfirmas Rīgas karte bijušo valdes locekli Pāvelu Tulovski un sabiedrisko attiecību aģentūras Baltijas komunikāciju centrs valdes priekšsēdētāju Gintu Federu par iespējamu krāpšanu lielā apmērā.

KNAB informēja, ka bijušajai valsts amatpersonai tiek inkriminēta arī dokumentu viltošana, bet aģentūras vadītājam – dokumentu viltošana mantkārīgā nolūkā.

Saskaņā ar krimināllietas materiāliem pašvaldības uzņēmums vadītājs ar aģentūras valdes priekšsēdētāju viltoja dokumentu par sabiedrisko attiecību pakalpojumiem, kas realitātē netika sniegti.

Tādā veidā viņi no Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības meitas uzņēmuma varētu būt izkrāpuši finanšu līdzekļus 43 076 eiro apmērā.

Izmeklētais noziegums noticis laika posmā no 2018.gada 27.jūlija līdz 2019.gada 30.janvārim.

Feders teica, ka lieta ir nepamatota un savu nevainību viņš pierādīšot. Plašākus komentārus sabiedrisko attiecību speciālists nesniedza.

KNAB kriminālprocesu sāka 2021.gada 20.septembrī.

Nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, KNAB noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu. Tagad prokuratūrai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

Firmas.lv informācija liecina, ka Feders ir vienīgais īpašnieks un amatpersona uzņēmumos Baltijas komunikāciju centrs, GF Communications un Alfa Investments, kā arī viņam pieder 20% uzņēmuma BB WakePark daļu.

Savukārt bijušās Rīgas sabiedriskā transporta elektronisko norēķinu sistēmas uzstādītājas un apkalpotājas SIA Rīgas karte īpašnieki ir pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme un Francijā reģistrētais uzņēmums Conduent Business Solutions S.A.S.. Tulovskis uzņēmuma valdē strādāja laikā no 2013. gada līdz 2020.gada martam. Līdz 2019.gadam “Rīgas kartes” valdes loceklis bija arī toreizējais partijas “Gods kalpot Rīgai” biedrs Aleksandrs Brandavs.

Pērn uzņēmums apgrozīja 8 012 855 eiro, bet vēl gadu iepriekš – 20 229 205 eiro. Pērn strādāts ar 7 701 661 eiro zaudējumiem, bet gadu iepriekš – ar 4 444 042 eiro peļņu.

TV3 raidījums Nekā personīga 2021.gada oktobrī vēstīja, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu un muitas policijā ir sākts kriminālprocess par iespējamu izvairīšanos no nodokļiem Rīgas satiksmes darījumos par biļešu sistēmu. VID 2021.gada vasarā arestēja Rīgas kartes kontus.

Par Rīgas satiksmes un Rīgas kartes darījumiem VID Finanšu un muitas policijā sākts kriminālprocess pret sešiem uzņēmumiem par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielos apmēros. Rīgas karti VID pārbaudītajā periodā vadīja Francijas līdzīpašnieka pārstāvis Ēriks Morizūrs, Tulovskis un Brandavs.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas