Rīgas NATO Austrumu flanga valstu samitā piedalīsies arī Stoltenbergs

Rīgā 11.jūnijā notiks NATO Austrumu flanga samits, kurā līdzās Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Somijas un Ungārijas prezidentiem un Zviedrijas premjerministram piedalīsies arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, ziņo Latvijas prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ceturtdien, 30.maijā, Rīgas pilī tikās ar ārlietu ministri Baibu Braži, lai pārrunātu gaidāmo samitu un ārpolitikas aktualitātes. Tāpat puses pārrunāja Valsts prezidenta dalību augsta līmeņa samitā par mieru Ukrainai, kas notiks 15.jūnijā un 16.jūnijā Šveicē, un gatavošanos NATO samitam Vašingtonā no 9.jūlija līdz 11.jūlijam.

Rīgas NATO Austrumu flanga valstu samits notiks NATO jubilejas gadā – šogad tiek atzīmēta NATO dibināšanas 75.gadadiena un Latvijas dalības NATO 20.gadadiena. NATO Austrumu flanga valstu samitu mērķis ir īsi pirms NATO samitu norises koordinēt valstu nostājas NATO Austrumu flanga drošībai un aizsardzībai būtiskos jautājumos.

Lasiet arī: Policija veic kratīšanu EP birojos saistībā ar izmeklēšanu par “Krievijas iejaukšanos”

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas