Rīgas rātsnamā veidos Ukrainas bēgļu atbalsta centru ar kafejnīcu

Galvaspilsētas dome trešdienas, 1.marta, sēdē pieņēma vienlaikus praktisku un simbolisku lēmumu – piešķirt biedrībai Tavi draugi rātsnama pagrabstāvā esošās kafejnīcas telpas, lai tur iekārtotu Ukrainas bēgļu atbalsta un integrācijas nevalstisko organizāciju centru Rīgas sirds.

Domes mediju dienests ziņo, ka centru veidos sabiedriskā labuma organizācija–biedrība Tavi draugi sadarbībā ar biedrību Common Ground, Ukrainas bēgļu kafejnīcu Borščs un biedrību Gribu palīdzēt bēgļiem.

Rīgas sirds mērķis būs «veicināt un uzlabot Ukrainas bēgļu socializāciju, mazināt vientulības un stresa radītos negatīvos efektus, kā arī veidot mērķtiecīgu un kvalitatīvu platformu Rīgā dzīvojošo bēgļu integrācijai Latvijas sabiedrībā». Centrs piedāvās latviešu valodas un citas apmācības, kā arī dažādus kultūras un socializēšanās pasākumus (jogas, kora un mākslas nodarbības, koncerti, galda spēļu vakari un citas nodarbes).

Biedrība šajās telpās plāno arī izvietot kafejnīcu, kas nodrošinās gan ienākumus centra darbības pamatizdevumu (elektrība, ūdens) segšanai, gan socializācijas iespējas tā apmeklētājiem, gan arī radīs papildu darba vietas Ukrainas bēgļiem. Virtuves telpas tiks izmantotas gan gatavo maltīšu gatavošanai, gan dažādu Ukrainai raksturīgu pārtikas produktu ražošanai. Tāpat telpās iecerēts izvietot arī bērnu rotaļu stūrīti, kopstrādes telpu, bibliotēku, kā arī suvenīru veikalu Ukrainas atbalstam.

Ar Rīgas domes pieņemto lēmumu biedrībai

lietošanā bez atlīdzības piešķirtas telpas 726 kvadrātmetru platībā,

domājamās daļas no zemes un inventārs, piemēram, galdi un virtuves tehnika.

Rīgā kopš 2022.gada 24.februāra ir ieradušies vairāk nekā 20 000 Ukrainas civiliedzīvotāju. Rīgas atbalsta centrā Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas savas durvis vēra pērn 7.martā, dažāda veida palīdzība un pakalpojumi sniegti jau ap 40 000 ukraiņu, kuri par savu patvērumu izvēlējušies Latviju.

Lasiet arī: Pērn pašvaldības sniegušas atbalstu Ukrainas bēgļiem vairāk nekā 57,7 miljonu eiro apmērā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas