Rīgas satiksme aicina noformēt zilo e-talonu vai rīdzinieka karti

Lai no nākamā gada 2.janvāra varētu izmantot mēneša biļeti, Rīgas satiksme aicina noformēt zilo e-talonu vai Rīdzinieka karti.

Kā iepriekš ziņots, no 2023.gada 2.janvāra Rīgas sabiedriskā transporta mēneša biļete visiem transporta veidiem maksās 30 eiro līdzšinējo 50 eiro vietā, mēneša biļeti varēs iegādāties Koda biļetes lietotnē, Rīdzinieka kartē vai zilajā e-talonā.

Kā norāda Rīgas satiksme, ja pasažieris turpmāk braucieniem izvēlēsies iegādāties mēneša biļeti, taču patlaban nav izgatavojis nedz zilo e-talonu, nedz Rīdzinieka karti, tad ir nepieciešams savlaicīgi noformēt kādu no minētajiem e-talonu veidiem.

Personalizētajam e-talonam vai Rīdzinieka kartei var pieteikties elektroniski, taču pieteikums tiks apstrādāts 48 stundu laikā, tādēļ Rīgas satiksme aicina ieplānot saņemšanu klātienē ne ātrāk kā pēc divām dienām.

Vienlaikus pieteikumu personalizētā e-talona vai Rīdzinieka kartes izgatavošanai var aizpildīt arī klātienē jebkurā Rīgas satiksmes klientu apkalpošanas centrā, iepriekš piesakoties elektroniski vai zvanot pa tālruni 20361862.

Kā uzsver Rīgas satiksme, dodoties pieteikt vai saņemt personalizēto e-talonu vai Rīdzinieka karti, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte.

No 2023.gada mēneša biļešu cenas tiek būtiski samazinātas – turpmāk mēneša biļete visiem transporta veidiem, visām mēneša dienām maksās 30 eiro. Pasažieri, kuri izmanto Rīgas domes piešķirtās daļējās atlaides, Rīgas medicīnas iestāžu darbinieki, studenti, pedagogi, sociālie darbinieki, daudzbērnu ģimeņu vecāki un strādājošie izdienas pensionāri, mēneša biļeti visiem transporta veidiem visām mēneša dienām varēs iegādāties ar 50% atlaidi, proti, par 15 eiro.

Tāpat līdz ar biļešu klāsta izmaiņām būs pieejama 90 minūšu biļete, kuras cena būs 1,50 eiro. 90 minūšu biļetes cena būs vienāda gan Rīdzinieka kartes lietotājiem, gan pasažieriem, kuriem šādas kartes nav. Arī turpmāk būs pieejama 24 stundu biļete, kuras cena tāpat kā līdz šim būs pieci eiro, biļete trim dienām, kas maksās astoņus eiro, kā arī piecu dienu biļete par desmit eiro.

Viena brauciena biļetes būs pieejamas tikai 22.maršruta autobusā pie vadītāja un, tāpat kā līdz šim, autobusā biļetes varēs iegādāties, norēķinoties ar bankas karti. Brauciena biļete būs vienas brauciena pašizmaksas cenā – divi eiro.

Vienlaikus Rīgas satiksme atgādina, ka visas biļetes, kas iegādātas līdz 31.decembrim, varēs izmantot 60 dienas – līdz 2.martam, savukārt neizmantotās biļetes varēs atgriezt Rīgas satiksmei 12 mēnešu laikā no iegādes brīža, saņemot naudu 100% apmērā par neizmantoto apjomu.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas