Rinkēvičs: Nav pieļaujami pārtraukumi Latvijas Radio programmā bez tūlītēja un visiem pieejama skaidrojuma par situāciju

Latvijas Radio ir kritiski svarīga loma sabiedrības apziņošanā, tādēļ nav pieļaujami pārtraukumi programmā bez tūlītēja un visiem pieejama skaidrojuma par situāciju, pārliecināts Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Kā informē prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris, Rinkēvičs pirmdien, 8.janvārī, Rīgas pilī tikās ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) priekšsēdētāju Jāni Siksni, padomes locekli Sanitu Upleju-Jegermani un padomes locekli Jāni Eglīti.

Tikšanās laikā Valsts prezidents uzklausīja SEPLP pārstāvju skaidrojumu par situāciju saistībā ar Latvijas Radio ētera pārrāvumu ugunsgrēka dēļ, kas notika piektdien, 5.janvārī.

Rinkēvičs uzsvēra, ka sabiedriskajiem medijiem ir jāspēj nekavējoties reaģēt un informēt par notiekošo visās komunikācijas platformās, tostarp tradicionālajās apraides frekvencēs.

“Informācijas pieejamība ir ļoti nozīmīga sabiedrības drošībai un pārliecībai šodienas apstākļos. Tas nav uzdevums un pienākums, kas ir atliekams uz vēlāku laiku,” norādīja Valsts prezidents.

Paredzēts, ka jautājums par sabiedrisko mediju darbības nepārtrauktību tiks skatīts Nacionālās drošības padomes sēdē.

Jau ziņots, ka SEPLP ir uzdevusi Latvijas Radio vadībai sniegt redzējumu, kā turpmāk novērst tādas situācijas kā pagājušajā nedēļā, kad neliela ugunsgrēka dēļ uz pāris stundām pārtrauca skanēt ētera raidījumi.

Kā aģentūru LETA informēja SEPLP pārstāve Baiba Beāte Šleja, SELP ir konstatējusi, ka 5.janvārī sadūmojuma Latvijas Radio ēkā Doma laukumā dēļ vairākas stundas netika nodrošināti Latvijas Radio ētera raidījumi.

SEPLP 5.janvārī un 8.janvārī ir uzklausījusi radio valdi un uzdevusi sniegt rakstisku skaidrojumu par notikušo situāciju, atbildīgo amatpersonu rīcību atbilstoši darbības nepārtrauktības plānam nodrošināšanai valsts apdraudējuma gadījumā un tādu incidentu gadījumos, kad nav iestājies valsts apdraudējums. Padome arī prasa radio vadību redzējumu par darāmo, lai turpmāk novērstu šādas situācijas.

SEPLP uzsver, ka atbilstoši valsts normatīvo aktu regulējumam Latvijas Radio ir valdes apstiprināts darbības nepārtrauktības plāns darbības nodrošināšanai valsts apdraudējuma gadījumā. Plāna saturs ir informācija ar ierobežotu pieejamību.

Iepazīstoties ar situāciju, SEPLP atzinusi, ka sadūmojums Latvijas Radio nebija valsts apdraudējuma situācija, bet radio infrastruktūras un darbības apdraudējums ugunsbīstamības dēļ, kad primāri ir nepieciešams rūpēties par darbinieku un radio apmeklētāju drošību, un tas arī ticis darīts. Tāpēc rīcību lēmumu pieņemšanā noteica Latvijas Radio ugunsdrošības instrukcija.

SEPLP norāda, ka visu incidenta laiku tika nodrošināta signāla nodošana un apraide, tādējādi ēterā nebija pilnīgs klusums un apraides pārtraukums. Informācija par notikušo tika izplatīta sociālajos medijos un citos plašsaziņas līdzekļos, tomēr šādā situācijā radio rīcība nebija pietiekami pārdomāta un operatīva, nodrošinot ēterā paziņojumus par notikušo.

SEPLP vienojusies ar Latvijas Radio atkārtoti pārskatīt iekšējo normatīvo regulējumu, veikt risku novērtējumu, pārskatīt krīzes vadības procedūras un papildināt rīcības algoritmus sabiedrības informēšanai arī lokālas nozīmes incidentu gadījumā. Tāpat nepieciešams atkārtoti veikt darbinieku apmācības, organizēt praktiskas mācības, tajā skaitā ar krīzes komunikācijas plāna iedarbināšanu un sabiedrības informēšanu lineāri caur tam paredzēto programmatūru.

Latvijas Radio ēkā sadūmojuma dēļ 5.decembrī notika darbinieku evakuācija un pāris stundas tika pārtraukti ētera raidījumi.

Lasiet arī: Čakša: Meklējam risinājumu, lai pamatizglītības diploms būtu derīgs arī pēc atteikšanās no krievu valodas apguves

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas