Rinkēvičs: Nav pieļaujams, ka EP struktūrās strādā Krievijas Federācijas pilsoņi

Nav pieļaujama situācija, ka Krievijas Federācijas pilsoņi turpina strādāt organizācijā, no kuras Krievija ir izslēgta, ceturtdien, 16.martā tikšanās laikā ar Eiropas Padomes (EP) ģenerālsekretāri Mariju Pejčinoviču Buriču paudis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV). 

EP ģenerālsekretāre Latvijā ieradusies darba vizīt pirms Latvijas prezidentūŗas EP Ministru komitejā, kas sāksies piektdien, 17.maijā un ilgs pusgadu. 

 «Tādēļ Latvija savas prezidentūras laikā turpinās šo jautājumu aktualizēt ar nepieciešamo regularitāti, iekļaujot to Ministru komitejas darba kārtībā,» uzsvēra ārlietu ministrs.

Amatpersonas pārrunāja Latvijas prezidentūras prioritātes un uzdevumus, organizācijas izaicinājumus, EP atbalstu Ukrainai saistībā ar Krievijas agresiju un citas starptautiskās aktualitātes. Tikšanās laikā Rinkēvičs uzsvēra, ka EP ir nozīmīga loma cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma aizsardzības stiprināšanā Eiropā. 

«Mēs saredzam Latvijas prezidentūru kā iekļaujošu uzdevumu, jo tās īstenošanā būs iesaistītas daudzas Latvijas institūcijas, un prezidentūras ietvarā notiks 17 pasākumi gan Rīgā, gan Strasbūrā.

Tādēļ Latvijas prezidentūras tematiskās prioritātes būs stiprināt demokrātiju un likuma varu Eiropā, īpaši veicinot Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu izpildi, veicināt vārda brīvību, žurnālistu drošību un EP digitālo darba kārtību, kā arī aktīvi piedalīties EP reformu virzībā, tostarp šī gada maijā gaidāmā EP  samita lēmumu ieviešanā,»teica E. Rinkēvičs.

Neskatoties uz to, ka EP bija pirmā straptautiskā organizācija, kas, reaģējot uz Krievijas militāro agresiju Ukrainā, nolēma izslēgt Krieviju no šīs organizācijas, EP struktūrā joprojām strādā Krievijas Federācijas pilsoņi. 

Latvijas ārlietu ministrs tikšanās laikā pauda nostāju ka šāda situācija ir nepieļaujama, jo saskaņā ar aktualizētajiem EP statūtiem  par Personāla noteikumiem (Staff regulations) organizācijas ģenerālsekretārs var izbeigt darba tiesiskās attiecības, ja valsts, kuras pilsonis ir darbinieks, pārstāj būt organizācijas dalībvalsts.

 Rinkēvičs arī pauda   Latvijas apņēmību turpināt visos veidos atbalstīt Ukrainu un iestāties par Krievijas saukšanu pie starptautiskās atbildības par visiem Ukrainā pastrādātajiem noziegumiem, tai skaitā agresijas noziegumu.

Lasiet arī: NEPLP bloķē piekļuvi maldinošu informāciju izplatošām tīmekļvietnēm

 

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas