RNP: Temperatūrai sasniedzot +12 grādus, apkure atslēdzas

SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) apsaimniekošanā esošās ēkas ir aprīkotas ar automātiskiem siltummezgliem, kuri pārtrauc apkures padevi brīdī, kad āra gaisa temperatūra sasniedz jau +12 grādu (pēc Celsija skalas) atzīmi, atgādina RNP.

Kā norāda apsaimniekotājs, šobrīd pieejamā laikapstākļu prognoze liecina par to, ka tuvāko dienu laikā āra gaisa temperatūra sasniegs līdz pat +14 grādu atzīmi, tādējādi apkure atslēgsies automātiski.

Tāpat RNP aicina iedzīvotājus pirms pieteikuma iesniegšana pārvaldniekam par aukstiem radiatoriem, tomēr pārliecināties par āra gaisa temperatūras apmēru – ja tā ir +12 vai vairāk grādi, apkures sistēma strādā atbilstoši iestatījumiem.

Kā norāda SIA RNP pakalpojumu nodrošināšanas pārvaldes direktors Marģers Počs,

šogad ir novērojams liels gadījumu skaits, kad dzīvokļu īpašnieki iejaucas apkures sistēmas darbā.

«Piemēram, tiek veikti mēģinājumi patvaļīgi gaisot sistēmu, kā rezultātā sistēmā pazūd spiediens un apkures padeve dzīvokļiem tiek traucēta vai pat apturēta pilnībā. Diemžēl šādas ziņas ir bieža parādība dzīvokļu īpašnieku saziņas platformās – ja saskaraties ar piedāvājumiem patvaļīgi gaisot sistēmu, nekavējoties aiciniet to nedarīt. Ja notiks iejaukšanās apkures sistēmā – tā pārtrauks normāli funkcionēt un būs nepieciešams to stabilizēt no jauna, kas aizņem laiku,» uzsver Počs.

Kā jau ziņots iepriekš, apkures sezona šajā gadā RNP apsaimniekotajās mājās Rīgā centralizēti tika uzsākta 10.oktobrī. Apkures pieslēgšana tradicionāli aizņem laiku līdz vienai nedēļai, savukārt sistēmas stabilizēšanas darbi ilgst līdz divām nedēļām, sistēmu bojājumu gadījumos, ko izraisa negodprātīga kaimiņu rīcība – darbi var ilgt pat mēnesi.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas