Rosina apsūdzēt piecus jauniešus par vienaudža nogalināšanu Purvciemā

Valsts policija rosinājusi apsūdzēt piecus jauniešus lietā vienaudža sevišķi cietsirdīgu nogalināšanu Purvciemā, Rīgā, informē policija.

Pagājušā gada 27.augustā Purvciema mikrorajonā, kāds aculiecinieks, pastaigājoties ar suni, nomaļā teritorijā atrada uz zemes gulošu vīrieti ar miesas bojājumiem un apdegumiem un paziņoja par to operatīvajiem dienestiem.

Cietušajam nebija ne apģērba, ne dokumentu, taču policisti noskaidroja viņa identitāti un to, ka viņš dzimis 1998.gadā.

Vīrietis ar smagām traumām un ķermeņa apdegumiem tika nogādāts ārstniecības iestādē, bet dažas dienas vēlāk nomira.

28.augustā policija aizturēja personu grupu. Divi no iespējamiem vainīgajiem aizturēti Daugavpilī, kur viņi bija mēģinājuši noslēpties no policistiem.

Izmeklētāji noskaidroja, ka aizdomās turētās personas nozieguma izdarīšanas dienā bija pavadījušas laiku kopā ar bojāgājušo, un noziegums izdarīts personiska rakstura konflikta laikā, iespējams, alkohola reibumā.

11.maijā policija lietu nodeva Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, kriminālvajāšanas uzsākšanai pret piecām personām.

Policija rosina sākt kriminālvajāšanu pret 1996.gadā dzimušu vīrieti par slepkavību, kas izdarīta personu grupā ar sevišķu cietsirdību, kā arī par cietušā personīgo mantu zādzību, un par cietušajai personai piederoša maksāšanas līdzekļa izmantošanas mēģinājumiem un tā iznīcināšanu.

Pret 2002.gadā dzimušu vīrieti likumsargi rosina sākt kriminālvajāšanu par slepkavību, kas izdarīta personu grupā ar sevišķu cietsirdību, kā arī par cietušā personīgo mantu zādzību, un par cietušajam piederoša maksāšanas līdzekļa izmantošanas mēģinājuma atbalstīšanu, kā arī par Latvijas pilsoņa pases uz cietušā vārda iznīcināšanu.

Pret 2008.gadā un 2006.gadā dzimušām meitenēm – par līdzdalību noziegumā, proti, par uzkūdīšanu un atbalstīšanu izdarīt tīšu smagu miesas bojājumu, kam bijis mocīšanas vai spīdzināšanas raksturs, un ja tas izdarīts personu grupā.

Savukārt pret 1995.gadā dzimušu vīrieti – par neziņošanu, ja izdarīts sevišķi smags noziegums.

Par šādu slepkavību var piemērot mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšana no desmit līdz 20 gadiem.

Lasiet arī: BNN fokusā| Mēģinājums panākt Stambulas ratifikāciju Saeimā atkal izgāzies
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas