“Sadales tīkls” atgādina par elektrodrošību plūdu apstākļos

AS “Sadales tīkls” seko līdzi situācijai plūdu zonās un drošības nolūkos var uz laiku atslēgt elektroapgādi bīstamajās teritorijās, teikts uzņēmuma publiskajā paziņojumā.

“Sadales tīkla” speciālisti seko līdzi ūdenslīmenim un situācijai elektrotīklā. Konstatējot bīstamību, applūdušās teritorijās iedzīvotāju drošības labad uz laiku var tikt pārtraukta elektroapgāde – līdz brīdim, kad iekārtas atkal būs drošas ekspluatācijai.

Iestājoties atkusnim, upēs paaugstinās ūdenslīmenis – applūst palienes un zemākas vietas, iespējama arī plašāku teritoriju applūšana, kas var skart arī dzīvojamās ēkas.

“Sadales tīkls” atgādina par individuāliem drošības pasākumiem, tostarp ir svarīgi pēc iespējas parūpēties, lai mitrumā nenonāk personīgās elektroierīces un elektroinstalācija.

Lielākie plūdu draudi saskaņā ar Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju ir Daugavas posmā no Jēkabpils līdz Zeļķiem. Tur ir izsludināts sarkanais plūdu brīdinājums un iespējama plaša teritoriju applūšana.

“Sadales tīkls” uzvsver –  ja aculiecinieki pamana applūdušas transformatoru apakšstacijas, sadalnes, izskalotus balstus vai to konstrukcijas, kabeļus – nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties šai teritorijai, bet par bīstamo situāciju uzreiz jāziņo operatīvajiem dienestiem, zvanot uz 112, vai “Sadales tīklam” uz diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

Lasiet arī: Latvijai patlaban nav militāru draudu, tā Valsts prezidents

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas