Saeima atbalsta jaunas ministrijas un ministra biedra amata izveidi

Saeima šodien, 1.decembrī, atbalstīja ieceri izveidot klimata un enerģētikas ministriju, kā arī ieviest ministru biedra amatus, secināms pēc sēdes balsojuma.

Par grozījumiem Ministru kabineta iekārtas likumā, kas paredz klimata un enerģētikas ministra amata izveidi nobalsoja 52 koalīcijas deputāti, savukārt visi 45 klātesošie opozīcijas deputāti nobalsoja pret.

Par grozījumiem Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas noteiktu ieceri ieviest ministra biedru amatus balsoja 52 koalīcijas deputāti, taču pret šo ieceri bija 36 deputāti. Balsojumā nepiedalījās visi klātesošie frakcijas Latvija pirmajā vietā deputāti.

Kā BNN iepriekš ziņoja, abu likumu grozījumu virzību tālāk neatbalstīja parlamenta Juridiskā komisija, kurā topošajai koalīcijai nav vairākuma.

Šī iemesla dēļ deputāti vairākkārt debatēs topošajai koalīcijai Saeimas procedūru neievērošanu, šo likumprojektu šodien skatot parlamenta sēdē.

Kā BNN iepriekš ziņoja, jaunajā klimata un enerģēitkas ministrijā plānots apvienot jau strādājošus departamentus no Ekonomikas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām.

Savukārt ministra biedra kontekstā – likumā noteikts, ka tas pārzinās atsevišķas nozares un politikas jomas, kas ietilpst attiecīgā ministra kompetencē un kuru pārziņu viņam ir noteicis ministrs, kā arī ministra uzdevumā pilda citus pienākumus. Ministra biedram būs padomdevēja tiesības valdības sēdēs. Plānots, ka ministru biedrus iecels Ministru prezidents, tajā skaitā, premjers to varēs darīt pēc attiecīgās jomas ministra priekšlikuma. Tāpat ministra biedrs amatā varēs atrasties ne ilgāk kā attiecīgais ministrs.

Lasiet arī: Pēc asām diskusijām Saeima konceptuāli atbalsta gan ministra biedra, gan jaunās ministrijas ieviešanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas