Saeimas Ārlietu komisiju turpinās vadīt Rihards Kols

Saeimas Ārlietu komisiju turpinās vadīs Rihards Kols (NA), trešdien, 23.novembrī, pirmajā komisijas sēdē nolēma komisijas deputāti.

Kols tika ievēlēts arī 12. un 13.Saeimā, un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja amatā darbojies iepriekšējā parlamenta sasaukumā, kā arī iepriekš strādājis Eiropas lietu komisijā un Pieprasījumu komisijā.

Savukārt par komisijas priekšsēdētāja biedru ievēlēts Juris Viļums (AS), bet par komisijas sekretāri – Irma Kalniņa (JV).

Ārlietu komisijā strādās arī deputāti Iļja Ivanovs (ST!), Juris Jakovins (ZZS), Armands Krauze (ZZS), Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV), Dmitrijs Kovalenko (ST!), Edvards Smiltēns (AS), Ričards Šlesers (LPV), Andris Sprūds (P).

Komisijas sastāvs noteikts ar Saeimas 23.novembra ārkārtas sēdes lēmumu.

Saeimas deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās.

Ārlietu komisija izskata ar ārlietām saistītus tiesību aktus, kā arī veic parlamentāro kontroli pār ārlietu jomu. Pirms apspriešanas Saeimas sēdē komisija lemj par starpvalstu līgumiem, Latvijas pievienošanos starptautiskām konvencijām, kā arī citiem ar ārlietām saistītiem jautājumiem.

Komisijā tiek saskaņotas mūsu valsts ārpolitikas nostādnes un priekšlikumi starpvalstu attiecību attīstībai. Komisija izskata un apstiprina nominēto Latvijas vēstnieku kandidatūras, un tās viedoklis ir rekomendējošs Valsts prezidentam, kurš ieceļ vēstniekus amatā.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas. Tās strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs, kā arī, pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas