Saeimas deputāts Rajevs sava IeM amata dēļ pametis AS frakciju

Jaunā iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (JV) biroja vadītāja Beate Barkāne-Iļjenkova zino, ka Iekšlietu ministrijas (IeM) parlamentārā sekretāra funkcijas turpinās pildīt Igors Rajevs – Saeimas deputāts, kurš tika ievēlēts kā Apvienotā saraksta (AS) kandidāts un līdz šim darbojās tā frakcijā. 

Šādu savu izvēli politiķis ir skaidrojis ar to, ka frakcijā “juties mazākumā”. 

Kozlovskis šajā relīzē skaidro: “Ministra birojs ir nokomplektēts atbilstoši manām prioritātēm iekšlietu jomā. Biroju, kā minēts iepriekš, pašlaik veidoju nelielu – stabilai sadarbībai ar Saeimu un saziņai ar sabiedrību un medijiem.”

Rajevs iekšlietu ministra uzdevumā turpinās vadīt Civilās aizsardzības darba grupu, pastiprināti strādājot ar robežas izbūves jautājumiem. Tāpat viņš turpinās arī darbu Saeimā ar iekšlietu jautājumiem gan Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, gan Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā.

Saeimā Rajevs darbosies kā neatkarīgais deputāts.

“Iepriekšējā iekšlietu ministra uzdevumā civilās aizsardzības darba grupu vadīja parlamentārais sekretārs Igors Rajevs, ministram par viņa paveikto un profesionālo piegājienu ir labas atsauksmes, tādēļ esmu gandarīts, ka Rajeva kungs ir piekritis šo darbu turpināt. Tas ļaus pie prioritāri risināma uzdevuma strādāt bez ieskriešanās laika, nodrošinās arī iepriekšējo darbu pārmantojamību. Rīkojums par Igora Rajeva apstiprināšanu Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra amatā tiks izdots no rītdienas [otrdienas, 26.septembra]. Paredzu, ka līdz tam Rajeva kungs kļūs par neatkarīgo deputātu Saeimā”,  paziņojumā uzsver iekšlietu ministrs.

Igors Rajevs, turpinot darbu IeM, paziņo: “Esmu gandarīts, ka iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis novērtē pieredzi un iekšlietu nozarē ieguldīto darbu. Esmu gatavs turpināt iesākto, lai izveidotu Latvijā efektīvu krīžu pārvaldības sistēmu, tāpat intensīvi būs jāstrādā, lai Latvijas austrumu robežas nostiprināšana notiktu ieplānotajos termiņos.”

Relīzē arī norādīts, ka Barkāne-Iļjenkova “sadarbībā ar padomnieci sabiedrisko attiecību jautājumos Elīnu Bīviņu nodrošinās operatīvu saziņu ar sabiedrību, tai skaitā medijiem, citām valsts un pašvaldības pārvaldes iestādēm, kā arī nevalstisko sektoru”.

Līdz ar šādu Rajeva izvēli

Evikas Siliņas vadīto valdību balstīs 54 Saeimas deputāti.

Igors Rajevs (1965) ir Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rezerves pulkvedis, bijušais Izlūkdesanta Latvijas miera uzturēšanas spēku bataljona (IDB/LATBAT) komandieris (1996—2000), vēlāk Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris (2006—2007), tad Sauszemes spēku komandieris (2004—2009). Maskavas augstākajā vispārējā karaspēka kara skolu absolvēja 1987.gadā kā riteņu un kāpurķēžu tehnikas ekspluatācijas inženieris, dienēja padomju armijā, no 1992. gada – NBS.

Jau tika ziņots, ka jaunā Ministru kabineta apstiprināšanas dienā bijusī veselības ministre Līga Meņgelsone (bezpartejiskā, pārstāvēja AS) informēja medijus, ka Jaunā Vienotība (JV) ir viņu apmānījusi, solot saglabāt amatā – apmaiņā pret iestāšanos premjeres partijā. Meņģelsone, kura Saeimā netika ievēlēta, atsauca savu iesniegumu Vienotībai.

Saeimas AS frakcijas vadītājs Edgars Tavars tad JV pārmeta centienus šī politiskā spēka pārstāvjus pārvilināt Siliņas atbalstītāju rindās. Tagad viņš un citi AS pārstāvji sociālajos tīklos pārmet Rajevam, ka viņš ir “uzmetējs”, jo arī pats balsojis par palikšanu opozīcijā.

Lasiet arī: BNN intervija | Siliņas valdība Burovam ir pakāpiens “mājupceļā” uz RD

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas