Sākusies balsošana par Gada Eiropas cilvēku Latvijā

Ir sākusies balsošana par Gada Eiropas cilvēks Latvijā titulu, kas tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem ir devis būtisku ieguldījumu Eiropas kopējo vērtību stiprināšanā Latvijā un Latvijas vārda spodrināšanā Eiropā, informē biedrības Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretāre Liene Valdmane.

Kandidāti titulam tika izvirzīti šī gada rudenī, savukārt balsot par kādu no top 10 kandidātiem vai izvirzīt savu kandidātu var līdz šī gada 8.decembrim šeit.

Kā norāda Valdmane, titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, kas tradicionāli notiek gada izskaņā, piebilstot, ka balsojums ir veids, kā pateikt «paldies» cilvēkam, kurš šajā gadā saviem darbiem ir visvairāk veicinājis Eiropas integrāciju Latvijā un Latvijas integrāciju Eiropā un ir darījis vairāk, nekā to prasa darba pienākumi.

Titulam Gada Eiropas cilvēks Latvijā ir izvirzīti šādi kandidāti, kas atrodas top10: Eiropas čempiones pludmales volejbolā Anastasija Samoilova un Tīna Graudiņa; publicists Dainis Īvāns; Latvijas Televīzijas žurnālists Gints Amoliņš; dziedātāja Kristīne Gupalo; biedrības Latvijas Pilsoniskā alianse direktore Kristīne Zonberga, biedrības Gribu palīdzēt bēgļiem valdes locekle Linda Jākobsone-Gavala; Rīgas mērs Mārtiņš Staķis; Daugavpils EDIC vadītājs Oskars Zuģickis; Latvijas Valsts eksprezidents Valdis Zatlers; režisors Viesturs Karišs.

Kā norāda Valdmane, pērn, 2021.gadā, par Gada Eiropas cilvēku Latvijā kļuva Rundāles pils ilggadējais vadītājs, mākslinieks Imants Lancmanis. Savukārt šī gada titula laureāts tiks paziņots decembra izskaņā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas