Sankcijām pakļautos minerālmēslus ziedo ANO vajadzībām

Ārlietu ministrija ziņo, ka Latvija sadarbībā ar Eiropas Komisiju ir atsaukusies Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) lūgumam mazināt Krievijas kara Ukrainā radītās negatīvās sekas.

Lai palīdzētu risināt pārtikas krīzi Āfrikas un Latīņamerikas valstīs, no mūsu valsts teritorijas tiks izvesti aptuveni 200 000 tonnas minerālmēslu, kuru īpašnieki ir Eiropas Savienības sankcijām pakļauti Krievijas izcelsmes uzņēmumi.

Kā norāda ministrija, tā ir maznozīmīga daļa no Krievijas ikgadējā globālā minerālmēslu eksporta.

ANO Pasaules Pārtikas programma ir vienojusies ar minerālmēslu kravu īpašniekiem par ziedojuma veikšanu. Tāpēc Latvijas valdība otrdien, 6.decembrī, nolēma atbalstīt šo vienošanos. Mūsu ārlietu resors savā paziņojumā uzsver: Latvija kopā ar ārvalstu partneriem un starptautiskajām organizācijām turpina sniegt konstruktīvi atbalstu valstīm, kas cietušas Krievijas kara Ukrainā radītās krīzes dēļ. Pārtikas krīze, minerālmēslu deficīts un enerģētikas izmaksu pieaugums ir šī iebrukuma sekas. Tapat Latvija nosoda Krievijas vēmi izmantot tās mākslīgi radīto minerālmēslu deficītu savai dezinformācijas kampaņai, lai mainītu attieksmi pret tās karu Ukrainā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas