Sarunas par jaunās ministrijas veidošanos turpināsies, taču briest «nepieciešamais kompromisa gars», uzskata Kariņš

Partiju apvienībām Apvienotais saraksts (AS) un Jaunā vienotība (JV), cenšoties panākt vienošanos par jaunās Enerģētikas, vides un klimata ministrijas veidošanu, briest «nepieciešamais kompromisa gars», lai varētu virzīties uz priekšu, pirmdien, 31.oktobrī, pēc tikšanās ar AS pārstāvjiem žurnālistiem pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Abu politisko spēku sarunu laikā noritēja diskusijas par potenciālās ministrijas darbību un atbildības sfērām, norādīja premjers.

Kariņš pauda, ka enerģētika ir viens no svarīgākajiem jautājumiem, kas jaunajai valdībai būs jārisina.

Bez jaunās ministrijas izveides valsts nesasniegs enerģētisko neatkarību no Krievijas, uzskata premjers.

Sarunu par iespējamās ministrijas veidošanu partijas turpināšot trešdien, norādīja Kariņš.

Savukārt AS politiķis Edvards Smiltēns atkārtoti uzsvēra, ka JV un AS ir vienojušās par 99% jautājumu, savukārt par JV piedāvāto ministrijas izveidošanu vēl tiks turpināts spriest trešdien.

AS politiķis, Latvijas Zaļās partijas līderis Edgars Tavars uzsvēra, ka ir svarīgi nepieļaut, ka tiktu mazināta vides aizsardzības jautājumu nozīme. Arī par to JV un AS paredzēts turpināt runāt nākamajā tikšanās reizē.

Smiltēns uzsvēra, ka AS un JV ir skaidri vienojušās, ka racionāli ir jāsasniedz klimata mērķi, jānodrošina Latvijas pilnīga enerģētiskā neatkarība un drošība un pieejamas energoresursu cenas, kas ir ļoti nozīmīgas konkurētspējīgas ražošanas un ekonomikas nodrošināšanai.

Šodien tika mēģināts pārrunāt vēl «pēdējo metru», kurā nebija vienošanās, izdiskutēt līdz galam un tika nolemts sarunu turpināt trešdien, atzīmēja politiķis.

AS politiķis Uldis Pīlēns vērsa uzmanību, ka piektdien, 28.oktobrī, visiem trim koalīcijas partneriem kopīgi notika ļoti produktīva saruna pie Valsts prezidenta Egila Levita, kurā ļoti pozitīvi ticis uzklausīts Valsts prezidenta redzējums par horizontālās atbildības ievērošanu pa tēmām jeb nozarēm. Tajā skaitā, runa ir par enerģētikas tēmu, kura attiecas uz daudzām ministrijām. Pīlēns norādīja, ka šo modeli iespējams iedzīvināt, veicot nelielas izmaiņas likumā.

Politiķis uzsvēra enerģētikas jomas nozīmību, tāpēc ar JV vēl turpināsies sarunas, kā partneri redz šīs horizontālās pieejas ietveršanu “potenciāli izveidojamajā” enerģētikas jaunajā ministrijā.

Kā ziņots, kā vienīgais publiski minētais domstarpību jautājums starp JV un AS līdz šim bijis, vai veidot attiecīgo ministriju, uz kuru tiktu pārdalīti jau citās ministrijās esošie departamenti.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas