Saskaņa grib likvidēt trešā Rīgas vicemēra amatu

Partija Saskaņa aicina likvidēt trešā vicemēra amatu, samazinot vicemēru skaitu līdz diviem un ietaupot 200 tūkstošus gadā, informē partija.

Partija rosina šādu lēmumu pieņemt, jo viens no Rīgas vicemēriem – Edvards Smiltēns (AS) – ir ievēlēts 14.Saeimā, un tās ieskatā tas, ka Rīgā ir trīs vicemēri ir saistīts ar «politisku partiju kaulēšanos, nevis ar rīdzinieku interesēm».

Tāpat Saskaņa uzsver, ka ilgus gadus Rīgā bija tikai viens vicemērs.

Kā norāda partija, samazinot Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku skaitu, tiktu ietaupīti budžeta līdzekļi, jo 2021Sa.gadā izdevumi vicemēra atalgojumam sastādīja 3 281 eiro mēnesī, kas rīdziniekiem izmaksāja 48 857 eiro gadā.

«Samazinot Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku skaitu, nebūtu nepieciešams finansējums atalgojumam Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka biroja vadītājam, padomniekiem un referentam,» norāda partijā, piebilstot, ka šīs piecas amata vietas un ietaupītu aptuveni 150 tūkstošus eiro.

Kā BNN ziņoja iepriekš līdzšinējais Rīgas domes vicemērs Edvards Smiltēns kandidēja 14.Saeimas vēlēšanās no Apvienotā saraksta Vidzemes reģionā. Smiltēns velēšanās ieguva 38 554 velētāju atbalstu, kā arī 8 079 plusus, savukārt svītrots tika 2 603 reizes.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas