Saskaņa un Tautas varas spēks apstrīdējuši vēlēšanu rezultātus

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir saņēmusi trīs iesniegumus no partijas Saskaņa kandidātiem un trīs iesniegumus no partijas Tautas varas spēks kandidātiem par vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanu, vēsta CVK Informācijas nodaļas vadītāja Laura Krastiņa.

Partijas Saskaņas deputātu kandidāti vēlas atcelt visu vēlēšanu iecirkņu balsu skaitīšanas protokolus un organizēt balsu pārskaitīšanu par septīto sarakstu.

Savukārt viens partijas Tautas varas spēka kandidāts vēlas, lai tiktu atcelti vēlēšanu rezultāti un tiktu organizēta balsu pārskatīšana vairākos desmitos vēlēšanu iecirkņos.

Kā pamatojums šādam lūgumam tiek minēts iecirkņos novērotās tehniskās problēmas un apstāklis, ka novērotājiem nebija iespēja iepazīties ar vēlēšanās izmantotajām IT sistēmām.

Savukārt cits partijas Tautas varas spēks deputāta kandidāts divos iesniegumos apstrīd visus Saeimas vēlēšanu rezultātus ar pamatojumu, ka viņš, lai gan bijis sodīts, nav ticis izsvītrots no kandidātu saraksta. 

Kā arī, tāpēc, ka «ir ticis pārkāpts 1922.gada 9.jūnijā Satversmes sapulcē pieņemtais Vēlēšanu likums».

BNN jau iepriekš ziņoja, ka 14.Saeimā ievēlēti septiņi politiskie spēki – Jaunā vienotība (JV) – 26 mandāti, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) – 16 mandāti, Apvienotais saraksts (AS) – 15 mandāti, Nacionālā apvienība (NA) – 13 mandāti, Stabilitātei! (S!) – 11 mandāti, Latvija pirmajā vietā (LPV) – 9 mandāti un Progresīvie (P) – 10 mandāti.

Savukārt ne partija Saskaņa, ne Tautas varas spēks nepārvarēja 5% barjeru un nākamajā – 14.Saeimā – nebūs pārstāvētas.

Saskaņa 14.Saeimas vēlēšanās ieguva 4,81% jeb 43 943 vēlētāju balsis, savukārt iepriekšējās parlamenta vēlēšanās partija tā pārliecinoši uzvarēja, iegūstot 19,80% jeb 167 117 balsis, kas rezultējās ar 23 krēsliem 13.Saeimā.

Tautas varas spēks 14.Saeimas vēlēšanās nepārvarēja pat divu procentu robežu, iegūstot vien 1,13% jeb 10 350 balsstiesīgo vēlētāju atbalstu.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas